פיגועים מושתקים: שישה קטינים נעצרו לאחר שיידו בקבוקי תבערה בירושלים | תיעוד

בתאריך 16.1 בשעות הערב, יודו מספר בקבוקי תבערה לעבר כלי רכב שנסעו בכביש ברחוב אשר וינר בירושלים. למקום הוזעקו כוחות משטרה והחלו בביצוע סריקות אחר החשודים במעשה. בעקבות המקרה לא היה נזק או נפגעים. בתוך זמן קצר נעצר לחקירה חשוד אחד במעורבות במעשה ע"י שוטרי תחנת עוז.

חקירת המקרה הוטלה על היחידה המרכזית של מחוז ירושלים. מספר ימים לאחר מכן, עצרו בלשי ימ"ר ירושלים ולוחמי מג"ב חמישה חשודים נוספים בבתיהם. בסה"כ נעצרו לחקירה 6 חשודים, תושבי צור באהר בגילאי 14-17. בחיפוש שנערך בביתו של אחד החשודים, נתפסו ע"י בלשי ימ"ר ירושלים דגלי חמאס שהוחבאו בתקרת חדרו.


מהחקירה בימ"ר ירושלים עולה כי החשודים פעלו כחוליה אחת מאורגנת, עם הכנה וחלוקת תפקידים מוגדרת. מטרתם הייתה לפגוע עם בקבוקי התבערה שהכינו, באוטובוס ישראלי שנסע באזור ממניע לאומני. במסגרת החקירה שולבו חוקרי זיהוי פלילי ומעבדות מז"פ שסייעו בידי חוקרי המשטרה לגבש תשתית ראייתית כנגד החשודים במעשה.

מעצרם של החשודים הוארך בבימ"ש מעת לעת עד להשלמת החקירה ומיצויה. עם סיום החקירה ביחידה המרכזית של מחוז ירושלים, הוגשו השבוע הצהרות תובע נגד ששת החשודים ומעצרם הוארך שוב בבימ"ש. בימים הקרובים צפויה הפרקליטות להגיש נגדם כתבי אישום.

תיעוד אחד מהמקרים


צילום: דוברות המשטרה
אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: