ח"כ משה סעדה נשא במליאת הכנסת את נאום הבכורה שלו

ח"כ משה סעדה (ליכוד) נשא במליאת הכנסת את נאום הבכורה שלו ואמר בין היתר: "מח"ש היום אינה אותה מחלקה רודפת צדק שבה גדלתי. מח"ש היום מעניקה חסינות לבכירים במשטרה, מצד אחד, ומצד שני, מפקירה את השוטרים בשטח, את לוחמי מג"ב הזוטרים.. מח"ש היום חזקה על חלשים. במאבקי כנגד מגמה פסולה זו, מצאתי את עצמי כמעט לבדי חשוף לאיומים מצד בכירי המערכת שנקטו בנורמות עברייניות כלפיי באופן אישי וכלפי אנשיי.

יותר מכל איום אחר, הדבר המאיים ביותר על קיומנו כאן הוא הריקבון הפנימי. חברה המתנהלת ללא ערכים של אמת, צדק ושלום לא תאריך ימים. היסודות והעוגנים הרוחניים שלנו הם שיבטיחו את קיומנו, והם-הם שצריכים להוביל אותנו בדרכנו לכונן כאן חברת מופת כפי שקבעו נביאינו.


לכן מתוך העולם הערכי שבו גדלתי ושעליו חונכתי, בכוונתי לשאת בדיוק את הדגלים הללו. בעזרת השם, אפעל להשיב את האמת והצדק למערכות אכיפת החוק. אין אנשים שהם מעל לחוק, ואין אזורים במדינה שהם מחוץ לחוק. מערכת אכיפת החוק חייבת לאפשר את קיומה של ביקורת בלתי תלויה ואפקטיבית על המשטרה, על הפרקליטות, ועל בתי המשפט. המאבק שלנו, ושלי, הוא על דמותה ועל ערכיה של מדינת ישראל."


(קרדיט צילום: – דוברות הכנסת – דנים שם טוב).
אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: