הנשיא הרצוג ניחם על האסון וארדואן ניחם על הפיגוע | כל הפרטים

נשיא המדינה יצחק הרצוג שוחח היום, יום שני, ט״ו בשבט, 6 בפברואר, עם נשיא טורקיה, רג׳יפ טאיפ ארדואן, וביקש לחזק אותו ואת העם הטורקי כולו בעקבות אסון רעידת האדמה הקשה שפקדה את טורקיה והאזור במהלך הלילה.

נשיא המדינה העביר תנחומיו בשם העם בישראל לנשיא הטורקי ולעם בטורקיה וציין כי בהנחיית ראש הממשלה והגורמים המוסמכים תצא כבר הלילה משלחת חילוץ והצלה גדולה ומצויידת היטב מטעם מדינת ישראל למוקד האסון. עוד הוסיף כי באירוע בו השתתף היום, שוחח עם ראש הממשלה נתניהו וראש האופוזיציה לפיד ואלו סיכמו כי אנו בישראל מאוחדים ברצון שלנו לסייע לטורקיה ככל שיידרש.


נשיא טורקיה הודה לנשיא המדינה על התנחומים ועל משלחת החילוץ, והדגיש כי הסיוע יעזור מאד לכוחות הרבים שפועלים בטח כבר שעות ארוכות. עוד הדגיש כי הוא מודה על העמידה של ישראל לצד חברתה טורקיה, בזמנים קשים אלו. בשיחה העביר נשיא טורקיה נתונים עדכניים לנשיא המדינה על מימדי האסון וציין כי זו רעידת האדמה הגדולה ביותר בהיסטוריית הרפובליקה התורכית.

בסוף דבריו ביקש נשיא טורקיה להביע את תנחומיו העמוקים לעם בישראל על הפיגוע שארע בשבוע שעבר בבית הכנסת בנווה יעקב בירושלים.


(צילום: חיים צח – לע"מ)
אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: