דרך טיקטוק: לא תאמינו מה החיזבאללה עושים כדי לגייס מחבלים בישראל | צפו

הותר לפרסום כי בשבועות האחרונים פעל שירות הביטחון הכללי לסכל כוונות תכנון וביצוע פיגועים בישראל אותן הוביל צלאח סווטי, המכונה "אבו ע׳סאן", מתגורר בלבנון, בעברו פעיל חיזבאללה, בעל קשרים באיו"ש וברצועת עזה.

במסגרת זו, נעצרו שני תושבי מזרח ירושלים בעלי ת.ז כחולה שהיו עימו בקשר – דרכם ניסה לקדם את פעילותו. השניים בהנחייתו ביצעו משימות איסוף מודיעין וצילמו מקומות בשטחי ישראל, בדגש על ירושלים, לטובת קידום פיגועים.


מחקירת שב"כ עלה כי ״אבו ע׳סאן״ מאתר את המופעלים הפוטנציאלים מאיו"ש וממזרח ירושלים באמצעות הרשתות החברתיות, בדגש על אפליקציית טיק-טוק.

בתחילת הקשר מתרכז ״אבו ע׳סאן״ בפן האישי ובשיח כללי, כדוגמת המצב בירושלים ועימותים בין יהודים לערבים. בהמשך, וכחלק מתהליך הגיוס המאפיין את חיזבאללה, עובר ״אבו ע׳סאן״ לנהל את השיח בטלגרם. שם הוא מעביר בקשות תמימות לכאורה לביצוע משימות, כדוגמת צילום תמונות וסרטונים בישראל כיעד אופציונאלי לפיגוע.

עם הזמן וחיזוק הקשר בין הצדדים מתדרך ״אבו ע׳סאן״ את מופעליו להניע פיגועי טרור כנגד אזרחים ישראלים, תוך שהוא מתעלם מהנזק שיגרם למופעלים ולבני משפחותיהם.

שירות הביטחון הכללי רואה בחומרה ניסיונות לרתום תושבים ישראלים לפעילות טרור וקורא לגלות ערנות ברשת לאור האיום הנשקף מפני גורמי טרור שונים ברשתות החברתיות.


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: