נהג רכב והולכת רגל נהרגו בתאונה קשה בלב ירושלים

נהג רכב כבן 60 והולכת רגל כבת 40 נהרגו לאחר שרכב התהפך ברחוב עזריאל הילדסהימר בירושלים. נוסעת הרכב כבת 40 חולצה ע"י צוותי הכיבוי במצב קשה.

בשעה 22:07 התקבל דיווח על תאונה קשה ברחוב עזריאל הילדסהימר בירושלים, במהלכה רכב פרטי התהפך בכביש.


חובשים ופראמדיקים דיווחו על אישה כבת 40 ככל הנראה הולכת רגל וגבר כבן 60 שלכוד ברכב ללא סימני חיים וקבעו את מותם במקום.

לאחר פעולות חילוץ מורכבות של לוחמי האש, חובשים ופראמדיקים של מד"א פינו לבי"ח שערי צדק אישה כבת 40 במצב קשה עם פגיעה רב מערכתית.

שוטרי תחנת מוריה בפיקוד מפקד התחנה נצ״מ שלומי בכר, ק׳ את״ן מחוז ירושלים, רופא מחוז ירושלים ובוחני תאונות הדרכים של המשטרה, הגיעו למקום ופתחו בחקירת נסיבות התאונה. הציר נחסם לתנועה ע״י השוטרים, שפעלו בגשם השוטף יחד עם גורמי החירום וההצלה לחילוץ יושבי הרכב ולטיפול בזירת התאונה.

מבדיקה ראשונית של המשטרה בזירה עולה כי ככל הנראה הרכב הפרטי נסע במהירות ברחוב, ומסיבה שטרם התבררה בשלב זה איבדה נהגת הרכב שליטה, התנגשה בעוצמה במעקה הבטיחות והרכב התהפך על צידו ונגרר למרחק רב וכתוצאה מכך נמחצו יושבי הרכב ונגרמה התוצאה הקטלנית. בשלב מסויים גם פגע הרכב בעוצמה רבה בהולכת הרגל שנהרגה במקום.


קרדיט צילום: דוברות המשטרה.

ההרוגים הם נוסע הרכב מרטין פפר בן 78 והולכת הרגל אדירה קופסקי בת 20 מארה"ב, נהגת הרכב מאושפזת בביה״ח במצב קשה לא יציב.

פאראמדיק מד"א מורד אברהים וחובש בכיר במד"א משה חמד סיפרו: "מדובר בתאונת דרכים קשה מאוד. היה גשם סוער והרחוב היה רטוב. אישה כבת 40 שכבה בצד הכביש כשהיא מחוסר הכרה עם פגיעה רב מערכתית קשה מאוד, היא הייתה ללא סימני חיים ולא נותר לנו אלא לקבוע את מותה. במרחק של מספר מטרים ממנה נלכדו גבר ואישה בתוך רכב שהיה הפוך על צידו עם פגיעות פח קשות בכל צדדיו. תוך כדי פעולות החילוץ ביצענו בדיקות רפואיות, הגבר היה ללא סימני חיים ומותו נקבע בשטח והאישה הייתה בהכרה וסבלה מפגיעה רב מערכתית קשה מאוד. לאחר פעולות החילוץ העברנו את הפצועה מהרכב לניידת לטיפול נמרץ ופינינו אותה לבית החולים כשמצבה קשה."

צילום: תיעוד מבצעי מד"א

חנוך שפיגל ובן ציון קאזין חובשי איחוד הצלה מסרו: "מדובר בזירה קשה של תאונה עם מעורבות רכב שהתהפך והולכת רגל. למרבה הצער נקבע מותו של נהג הרכב ושל הולכת הרגל עקב אופי הפציעות הקשות מהן סבלו. נוסעת ברכב חולצה ע"י צוותי כיבוי במצב קשה ולאחר מכן היא פונתה לקבלת טיפול רפואי בבית החולים שערי צדק".

דברי רב רשף איתן צליח, מפקד משמרת, כב"ה ירושלים.

סגן מפקד משמרת האירוע רש"ף רמי מאיר: "הגענו לזירה קשה של תאונה עם רכב שהתהפך על הצד ובתוכו שני לכודים. התחלנו בפעולות חילוץ מורכבות. הרכב היה הפוך על הצד וכולו מעוך, לכן לא היתה גישה ללכודים, החלטנו לחתוך את הגג באמצעות כלים הידראוליים ייעודים וכך הצלחנו לחלץ את הלכודים, מותו של לכוד אחד נקבע במקום, הלכודה השנייה פונתה במצב קשה ע"י גורמי הרפואה לבית החולים."


צילום: תיעוד מבצעי כבאות והצלה מחוז ירושלים.
אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: