בשורה לתושבי הבירה: תוגבר תדירות הנסיעות של הרכבת הקלה בירושלים

ממחר, רביעי (1 בפברואר) תוגבר תדירות הנסיעות של הרכבת הקלה בירושלים, במטרה לקצר את זמני ההמתנה ולהפחית את הצפיפות בקרונות.

בשורה לתושבי הבירה: מעתה תבצע הרכבת הקלה 331 נסיעות מידי יום, בימים ראשון עד חמישי, בין השעות 05:30 בבוקר ועד חצות. השיפור בתדירות יורגש בעיקר בשעות הערב והלילה, במטרה למנוע המתנה ארוכה בתחנות ולמען בטיחות התושבים.

מאז תחילת חודש ינואר השנה, גדל מספר הרכבות בשעות הערב, בין 19:00 ל-20:00. כיום מגיעה הרכבת בשעות אלו כל 6 דקות, לעומת תדירות של רכבת כל 10 דקות לפני כן.


החל מיום רביעי (מחרתיים), תוגבר תדירות הרכבת גם בשעות מאוחרות יותר. בין השעות 20:00 עד 22:00 תגיע רכבת בכל 10 דקות, במקום בכל 12 דקות עד כה; בשעות 22:00 עד 24:00 תוגבר התדירות לרכבת בכל 12 דקות, במקום 15 דקות בעבר.

שרת התחבורה והבטיחות בדרכים תא"ל (מיל') מירי רגב: "הרכבת הקלה משפרת את התדירות ואת רמת השירות. גם הקווים הבאים מתקדמים בקצב מהיר לקראת השלמת רשת רכבות קלות שתחבר את ירושלים כולה ואת מרכז העיר לשכונות. כפי שאמרתי בעבר, המשימה שלי היא לאפשר לתושבים, לאורחים ולתיירים המגיעים לירושלים נסיעה בטוחה, איכותית וזמינה. החזון שלי לתושבי ישראל הוא לחבר את המדינה כולה בתחבורה ציבורית חכמה ויעילה. לכל רחבי הארץ במהירות ובטיחות."

ראש העיר ירושלים משה ליאון: "אחרי שבחודש שעבר הוספנו נסיעות והגענו ל320 נסיעות ביום אנו מוסיפים נסיעות נוספות שיקלו על העומסים בתוך הקורונות. הרכבת הקלה היא כלי הסעת המונים מוצלח וירוק שמוריד עומסי תנועה משמעותיים בעיר. בשנים הקרובות נסיים את שני הקווים הנוספים שימשיכו ויפחיתו עומסי תנועה רבים".


(צילום: איתמר כרמון – חדשות כל העולם)
אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: