השר לביטחון לאומי: הפיגוע הזה מתרחש במשמרת שלי – מתכוון להילחם כדי לנצח את הטרור"

השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר אמר היום בישיבת הסיעה כי "הפיגוע הקשה בנווה יעקב החזיר את כולנו לעולם המציאות. פיגוע כואב, זירה מחרידה. אני חושב שבפעם המי יודע כמה כולנו מבינים שאין הבדל בינינו, ימין, שמאל, דתיים, חילונים, אותו מחבל לא מבדיל בינינו. מבחינתו כולנו בני מוות.

הפיגוע הזה מתרחש כבר במשמרת שלי, עם האחריות שלי ואני לרגע אחד לא מתכוון להסיר את האחריות ולרגע אחד לא מתכוון להפסיק לפעול כדי למגר, להילחם ולנצח."


עוד הוסיף: "המלחמה בטרור מתחילה כבר מהדברים הקטנים. נתתי הוראה ליישם את כל צווי ההריסה של הבתים הלא חוקיים בירושלים. השבוע הזה אנחנו כבר הורסים 14 בתים שמשום מה ההריסה שלהם התעכבה. נתתי הוראה: שכונה אחר שכונה, מקום אחר מקום, לבוא וליישם את הצווים. משילות מתחילה כבר בדברים הללו.

זה גם לא סוד שאני בישיבת הממשלה ובפורומים נוספים דרשתי להטיל עוצר בשכונה שממנה יצא המפגע, ולעבור בית, בית, ולקחת את כלי הנשק, כלי הנשק שהמגזר מוצף בהם. זו הסכנה המרכזית למדינת ישראל. לצערי בעקבות חילוקי דעות עם הגורמים המקצועיים אנחנו עדיין בשיח ולא ממצים את היכולת הזו, אבל הנחתי את המשטרה לפעול בצורה נחרצת לאסוף כלי נשק גם על סמך מידע מודיעיני וגם פשוט לסרוק את הרשת, בטיקטוק בטויטר, בפייסבוק וכל מי שמרים נשק, מנופף בנשק, יעצר.

אני ביקשתי מהמשטרה להכין בנק מטרות ולאסוף מודיעין. מבחינתי הפיתרון היא לעבור שכונה שכונה, אבל אם כרגע זה נמנע מאיתנו, אז בהחלט לעשות בנק מטרות ומודיעין, כי זו המשימה מספר אחד שלנו, לאסוף את כלי הנשק.

יש עוד יוזמות שונות שאנחנו פועלים במשרד לביטחון לאומי. כמו שאתם יודעים, אני מתכוון לשנות את הקריטריונים בעניין אחזקת כלי ייריה, אני מתכוון וכבר קיבלתי תקציב מסויים להגדיל את מצבת העובדים כדי שלעשרות אלפי בקשות של אזרחי ישראל שרוצים כלי נשק וזה הוכיח את עצמו, יוכלו להגן על עצמם.

ובנוסף, אני בשיג ושיח עם האוצר כדי לקבל כבר עכשיו תקציבים למשמר הלאומי. לפרויקט הכל כך חשוב הזה, שכבר מהרגע הראשון שנכנסתי לתפקיד, אני רוצה אותו ואני חושב שלא נוכל בלעדיו. אנחנו מצפים מהמשטרה לאסוף את כלי הנשק, מצפים מהמשטרה להיות בכל מקום, מצפים מהמשטרה לעצור כל מפגע, בלי כוח למשמר לאומי, אנחנו לא נוכל להצליח והמשמר הלאומי זה הפרויקט הכי חשוב שלי.


ודבר אחרון, חקיקה. אנחנו בקרוב מאוד הולכים להגיש את חוק עונש מוות למחבלים. אמרנו ובעזרת השם נקיים. מחבל הוא בן מוות ומי שרוצח ומי שפוגע ומי שעושה טבח באזרחים, צריך להיות בכיסא החשמלי."


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: