במבצע תנועה חסר תקדים: זה כמות הרכבים שהושבתו

60 כלי רכב הושבתו ע"י שוטרי מרחב שומרון ואגף התנועה במחוז ש"י שהתקיים בכבישים 60 ו449 בגזרת מרחב שומרון.

אחד מהיעדים אותם קבע מפקד מרחב שומרון ניצב משנה אפי שימן במרחב שומרון הינו אכיפה תנועה ממוקדת בעבירות מסכנות חיים במטרה לצמצם את תאונות הדרכים הקטלניות בשנה 2023

אמש, בוצעה פעילות אכיפה אינטנסיבית שעיקרה אכיפת נהגים הנוהגים בכביש באופן המסכן את ציבור משתמשי הדרך, בריונות וסיכון חיים.


הפעילות התמקדה בכביש 60 בין גבעת אסף לצומת עלי ובכביש 449 מצומת רימונים עד מבואות יריחו.

62 שוטרים וקצינים ממרחב שומרון בשיתוף שוטרי אגף התנועה של מחוז ש"י, יחידת רקיע והיחידה לאכיפת רכב כבד של אגף התנועה, הכוחות השתמשו בכלים גלויים וסמויים על מנת לאתר נהגים עוברי חוק.

במהלך הפעילות נרשמו 200 דוחות על עבירות מסכנות חיים, נתפסו 60 נהגים אשר נצפו כשהם מבצעים עקיפות מסוכנות תוך חצית קו הפרדה רצוף וגורמים לכלי הרכב שהגיע בנתיב הנגדי לסטות מנתיבם תוך סיכון חיים ממשי.

השוטרים עצרו את הנהגים בצורה מסודרת כעבור מרחק קצר. בסיום הטיפול רישיונם נתפס ל-30 יום וכלי הרכב הושבתו ל-30 יום. בנוסף נתפסו 3 כלי רכב "משטובות" והם נלקחו להליך גריטה.

במהלך הפעילות נבדקו ע"י היחידה לאכיפת רכב כבד 76 משאיות מתוכם 36 נמצאו עם ליקויים והם נאכפו בהתאם.


מהמשטרה נמסר כי "פעילות זו מצטרפת לפעילות המאומצת בשבועות האחרונים בכבישי מחוז ש"י במסגרתה הושבתו מאות כלי רכב נוספים שבצעו עבירות דומות, בכלל המקרים השוטרים תפסו את רישיונות הנהיגה של הנהגים והשביתו את כלי הרכב."

עוד הוסיפו כי "עקיפה שאינה תואמת את תנאי הדרך מהווה סכנה ממשית ועלולה לגרום לאיבוד שליטה ברכב, ואף להיות גורם קטלני בקרות תאונה."


קרדיט צילומים: דוברות המשטרה.
אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: