לראשונה מאז חידוש היחסים עם מרוקו צוין יום השואה הבינלאומי בטקס פומבי

בית הכנסת היהודי "בית-אל" בקזבלנקה קיים אמש טקס מיוחד לציון יום השואה הבינ"ל, בנוכחות שר החינוך המרוקאי, שאקיב בין מוסא, הממונה על נציגות ישראל במרוקו, השגרירה אלונה פישר קם, נציגי האו"ם במדינה, נשיא הקהילה היהודית, סרג' ברדוגו, דיפלומטים זרים, חברי הקהילה היהודית ועוד.

זוהי הפעם הראשונה בה מתקיים טקס יום השואה פומבי מאז חידוש היחסים בין שתי המדינות.


הקריקטוריסט הישראלי מישל קישקה, הציג בפני המשתתפים את סרט האנימציה החדש בצרפתית שהיה בין מפיקיו, "הסודות של אבי", המספר את סיפורו המשפחתי, כנציג הדור השני לשואה.

הממונה על הנציגות ברבאט אלונה פישר-קם: "החינוך הינו המכשיר היעיל ביותר למאבק באנטישמיות והכחשת השואה. תוכניות הלימוד צריכות להעביר מסר ברור לדורות הבאים: never again. שבעים ושמונה שנה אחרי השואה, אני נרגשת להשתתף בארוע מיוחד זה כאן במרוקו וללמוד על תפקידו של בית המלוכה המרוקאי בהגנת חיי היהודים ואבטחת רווחתם גם בתקופות החשוכות בהיסטוריה. מרוקו הייתה ועודנה מודל להשראה וחיים משותפים."

שר החוץ אלי כהן: "טקס יום השואה הבינלאומי במרוקו הוא ארוע היסטורי המבטא את העמקת היחסים בין המדינות לאחר חתימת הסכמי אברהם, ומחזק את הקשר בין העמים לטובת הדורות הבאים ".קרדיט: נציגות ישראל במרוקו.
אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: