בזמן אמת: נלכדו שודדי עתיקות ערבים בשומרון העתיקה

נאמן קרקעות של מועצת שומרון זיהה בעת סיור שודגי עתיקות במקום. ראש מועצת שומרון פנה לפיקוד הבכיר בצה"ל ודרש באופן מיידי להכנס וללכוד את הגנבים. כוחות הבטחון לכדו את השודדים, וגילו לתדהמתם כי השודדים חשפו סרקופגים בני אלפי שנים מתחת לשומרון העתיקה. יוסי דגן: "אנחנו נהיה בכל מקום כדי להגן על אתרי הניסטוריה והמורשת. התשובה היא הצבת כוח שמירה במקום"

אירוע יוצא דופן זה עתה בגן הלאומי שומרון העתיקה. נאמן קרקעות של המועצה האזורית שומרון גילה שודדי עתיקות בלב שומרון העתיקה, שהוא שריד יחד לארמון מלכי ישראל.

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן פנה באופן בהול לפיקוד הבכיר בצה"ל ודרש באופן מיידי להכנס וללכוד את השודדים בזמן אמת. חטיבת שומרון קפצה למקום. יחד עם קמ"ט ארכיאולוגיה של המנהל האזרחי. לתדהמתם גילו כוחות הבטחון כי השודדים חשפו מתחת לשומרון העתיקה, קברים עתיקים ובהם סרקופגים בני אלפי שנים שהם היו עסוקים בעקירתם.


כוחות הבטחון עצרו את השודדים במקום.
ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן שיבח את כוחות הבטחון והמנהל האזרחי על המענה. המהיר והמדוייק ואמר: "מדובר באתר היסטורי וארכיאולוגי מהחשובים במדינת ישראל שהוא לא פחות ממופקר. שריד יחיד לממלכת ישראל הקדומה ולארמון מלכי ישראל. אנחנו מודים לכוחות הבטחון למחט שומרון על הפעילות המהירה, עם זאת התשובה תהיה אך ורק הצבת כוח צבאי קבוע שיגן על הגן הלאומי. אחרת מהר מאוד מדינת ישראל תאבד אתר היסטורי בעל ערך עולמי, ובעל ערך אדיר לעם היהודי".

משומרים על הנצח נמסר: בזמן אמת: נלכדו שודדי עתיקות פלסטינים בשומרון העתיקה

נאמן קרקעות של מועצת שומרון זיהה בעת סיור שודגי עתיקות במקום. ראש מועצת שומרון דרש מכוחות הבטחון ללכוד את הגנבים. כוחות הבטחון לכדו את השודדים, שגילו לתדהמתם כי השודדים חשפו סרקופגים בני אלפי שנים מתחת לשומרון העתיקה. יוסי דגן: "אנחנו נהיה בכל מקום כדי להגן על אתרי הניסטוריה והמורשת. התשובה היא הצבת כוח שמירה במקום".

אירוע יוצא דופן זה עתה בגן הלאומי שומרון העתיקה. נאמן קרקעות של המועצה האזורית שומרון גילה שודדי עתיקות בלב שומרון העתיקה, שהוא שריד יחד לארמון מלכי ישראל.

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן פנה באופן בהול לכוחות הבטחון בדרישה להגיע וללכוד את השודדים בזמן אמת. חטיבת שומרון קפצה למקום. יחד עם קמ"ט ארכיאולוגיה של המנהל האזרחי. לתדהמתם גילו כוחות הבטחון כי השודדים חשפו מתחת לשומרון העתיקה, קברים עתיקים ובהם סרקופגים בני אלפי שנים שהם היו עסוקים בעקירתם.


כוחות הבטחון עצרו את השודדים במקום.
ראש המןעצה האזורית שומרון יוסי דגן שיבח את כוחות הבטחון והמנהל האזרחי על המענה. המהיר והמדוייק ואמר: "מדובר באתר היסטורי וארכיאולוגי מהחשובים במדינת ישראל שהוא לא פחות ממופקר. שריד יחיד לממלכת ישראל הקדומה ולארמון מלכי ישראל. אנחנו מודים לכוחות הבטחון על הפעילות המהירה, עם זאת התשובה תהינה אך ורק הצבת כוח צבאי קבוע שיגן על הגן הלאומי. אחרת מהר מאוד מדינת ישראל תאבד אתר היסטורי בעל ערך עולמי, ובעל ערך אדיר לעם היהודי".

משומרים על הנצח נמסר: מדובר בפעולת שוד בריונית וברברית בידי הרשויות המוסמכות ברשות הפלסטינית ללא כל פיקוח ארכיאולוגי. זוהי מחיקת מורשת לאור יום. חובתה של מדינת ישראל לפעול ולמנוע כל פעולה מן הסוג הזה. אנו מברכים את הצבא על התגובה היום, על אף שראוי היה למנוע זאת מראש".


הסרקופג. קרדיט צילומים: מועצה אזורית שומרון.
אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: