השפעת החיים העובריים על המשך החיים

מחקרים שנערכו בשנים האחרונות מצאו קשר בין חוויות העובר ברחם אמו לבין בריאותו והתנהגותו בהמשך החיים אחרי שנולד. כך למשל לחץ נפשי ממושך או חוויה מטלטלת עוצמתית במהלך ההיריון עלולים להשפיע על העובר וליצור רגישויות ואתגרים אצלו גם כילד. במקביל עובר שחווה תקופה שקטה ברחם, יתכן שעתיד יהיה לחוות חיים שלווים יותר אחרי לידתו.

כדי לדון בהיבטים שונים של הסוגיה, ארגון המיילדות בישראל עורך שיחת סלון וירטואלית שכותרתו: השפעת החיים העובריים על המשך החיים. את השיחה תארח יובל יפה מושקוביץ, מיילדת בהלל יפה וחברה בצוות המוביל של ארגון המיילדות. ישתתפו בשיחה חגית בן שחר, מחברת הספר עטופים ומטפלת בתנועה (E.M.D.R) ומיכל אוליברו, מדריכה מונטסורית מוסמכת AMI ובעלת הבלוג עושים מונטסורי.


בין היתר יהיה גם שיח פתוח ודיון בשאלות כמו, כיצד הרגש ההורי של האם והאב במהלך ההיריון משפיעים על העובר, האם יש השפעה של המצב הנפשי והסביבתי של האימא והאופן שבו נולד התינוק, לאופי שיהיה לו בעתיד, ומה אנחנו יכולים לעשות בנידון.

יצוין כי בימים אלו מקדם ארגון המיילדות, את מודל ליווי הריון רציף ביחד עם משרד הבריאות, קופות החולים והאיגוד הישראלי למיילדות וגינקולוגיה, תוך יצירת פרוטוקול אישי, עבור כל אישה במהלך כל ההיריון.

ליווי הריון רציף מהווה את אחת התשובות לשאלה מה אנחנו יכולים לעשות כדי להטיב עם ההיריון ותוצאותיו. מחקרים הצביעו על התועלת הפיזית והנפשית שיש למודל בעיקר בהפחתת השימוש במשככי כאבים והתערבויות במהלך הלידה וכן בהורדת שיעור הדיכאון והלחץ הנפשי במהלך ההיריון ואחריו.

שיחת הסלון תתקיים און ליין ביום שלישי ה – 31.1.2023 בשעה 20:00. ההשתתפות בשיחה היא ללא תשלום ומיועדת לנשים בהריון, יולדות, בני ובנות זוג וכן מיילדות. ההרשמה בקישור כאן.

ארגון המיילדות בישראל, הוא האיגוד המקצועי המייצג של 1,400 המיילדות בבתי החולים הציבוריים בארץ, מיילדות הבית והקהילה. הארגון מפעיל את קהילת הפייסבוק הסגורה הנקראת מילה של מיילדת המנוהלת על ידי מיילדות מקצועיות המספקות תמיכה ומענה מקצועי מבוסס ראיות 24/7. בקבוצה יכולה כל אישה להעלות שאלה, גם באופן אנונימי. הכניסה לקבוצה כאן.(תמונת אילוסטרציה וסרטוני וידאו, קרדיט: אירגון המיילדות בישראל).
אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: