שבת של טרור: שבעה נרצחו בפיגוע בליל שבת – אב ובנו נפצעו קשה הבוקר | כל הפרטים

אמש, בשעה 20:13 הגיע מחבל לשד' נווה יעקב בירושלים וביצע ירי מטווח קצר לעבר מספר אזרחים שחלפו ברחוב. כתוצאה מהפיגוע מחוץ לבית כנסת במקום, נקבע מותם של 7 אזרחים ונפצעו 3 נוספים באורח בינוני-אנוש. לאחר מסע ההרג ופיגוע הירי, המחבל נמלט באמצעות רכב שעמו הוא הגיע למקום.

בעקבות הדיווחים שהתקבלו במשטרה לאחר הפיגוע החל משעה 20:14 אודות הירי במקום, הוזעקו למקום כוחות משטרה גדולים.


בשעה 20:18 שוטר סיור ומתנדב משטרה של תחנת שפט במחוז ירושלים, הבחינו כמה מאות מטרים מהזירה ברכב החשוד שבו המחבל כשהוא נוסע בפראות ממולם. אליהם הצרף שוטר נוסף של תחנת שפט, והכוח המשטרתי ביצע אחריו מרדף רכוב ורגלי. לאחר חילופי אש עם המחבל, השוטרים שחתרו למגע לעבר המחבל נטרלו אותו, ובהמשך נקבע מותו.

בתוך כ-5 דקות מקבלת הדיווח הראשון במוקד המשטרה אודות הירי המחבל נוטרל, ובכך מנעו השוטרים הרג נוסף של חפים מפשע.

מחקירה ראשונית של זהות המחבל שנוטרל ע״י שוטרי מחוז ירושלים, עולה כי ביצע את הפיגוע בזירה לבדו. מבדיקת זהותו עולה כי מדובר בתושב מזרח ירושלים בן 21. בזירת נטרול המחבל נתפס בסמוך אליו אקדח טעון עם מחסניות ותחמושת.

כוחות משטרה גדולים הוזעקו לזירה ופעלו יחד עם כוחות החירום וההצלה להצלת חיים ופינוי הנפגעים לטיפול רפואי.

לזירת הפיגוע הגיעו ראש הממשלה, השר לבטחון לאומי, מפכ״ל המשטרה ומפקד מחוז ירושלים יחד ע״פ בכירים נוספים במשטרה ובכוחות הביטחון, וקיימו במקום הערכות מצב.


בעקבות הפיגוע נפתחה חקירה ביחידה המרכזית של מחוז ירושלים יחד עם שב״כ. לאחר הפיגוע נעצרו לחקירה הוריו של המחבל.

הפיגוע בנווה יעקב, צילום: דוברות המשטרה

בנוסף לפיגוע אמש, הבוקר בשעה 10:42, התקבל דיווח במוקד המשטרה על פיגוע ירי באזור מעלות עיר דוד בירושלים. כוחות משטרה הוזעקו למקום ובתוך דקות בודדות זיהו את המחבל לאחר שהוא נורה ונוטרל ע״י אזרחים. כתוצאה מפיגוע הירי, נפצעו שני עוברי אורח באורח בינוני-קשה (עפ״י גורמי הרפואה), והם פונו לבית החולים לקבלת טיפול רפואי.

תיעוד הפיגוע בעיר דוד.

כוחות משטרה גדולים בפיקודו של מפקד מחוז ירושלים ניצב דורון תורג׳מן הוזעקו למקום, ופעלו יחד עם גורמי החירום וההצלה לפינוי שני הנפגעים, סגירת הזירה ואיסוף ממצאים.
מבדיקת זהותו של המחבל שנוטרל ונפצע, עולה כי מדובר בבן 13 תושב סילואן שבמזרח ירושלים, שככה"נ פעל לבדו. האקדח עמו ביצע את הפיגוע נתפס בשטח ע״י כוחות המשטרה.

מחקירה ראשונית של הפיגוע עולה כי המחבל הגיע חמוש למעלות עיר דוד, התהלך רגלית וארב מאחורי רכב חונה לקבוצת עוברי אורח שהלכו במקום ממולו, כשחלקם היו חמושים בנשק ברישיון. כשעוברי האורח חלפו את המחבל בהליכה, הוא פתח לעברם בירי, ובתגובה הם השיבו מיד בירי ונטרלו אותו במקום.

לזירת הפיגוע הגיעו מפכ"ל המשטרה, רנ"צ יעקב שבתאי יחד עם מפקד מחוז ירושלים, וקיימו במקום הערכת מצב. בתוך כך, בעקבות שני הפיגועים בירושלים בסופ״ש, החליט מפכ״ל המשטרה על נוכחות של צוות ימ״מ קבוע באזור ירושלים למענה מיידי לאירועים חריגים במידת הצורך. כמו כן, ממ״ז ירושלים הנחה בהערכת מצב שקיים בשטח, על המשך פעילות במערכים מתוגברים בגזרות השונות ברחבי העיר בימים הקרובים, לצד פעילות חקירתית, התקפית ויזומה נגד חשודים בפח״ע או בהפרות סדר.


תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: