תגובות

יישום רפורמת "נפש אחת": לראשונה – כנס 'שיתוף ציבור' לקראת החקיקה

אגף השיקום במשרד הביטחון ממשיך בשיפור השירות והטיפול בנכי צה"ל במסגרת רפורמת "נפש אחת". כחלק מיישום הרפורמה, קיים אמש (ד’) אגף השיקום, בשיתוף ארגון נכי צה"ל, כנס שיתוף ציבור בהשתתפות מאות נכי ונכות צה"ל, במטרה לשמוע מהם על הצרכים החשובים להם. זאת לקראת הליכי החקיקה לתיקון חוק הנכים, אשר יונח בקרוב על שולחן הכנסת. לקיום הכנס קדם סקר שהופץ בקרב אלפים מנכי ונכות צה"ל ועסק בתחומי הטיפול, השיקום והזכאויות השונות.

במהלך הכנס התקיימו 25 שולחנות עגולים בהשתתפות נכי ונכות צה"ל, עובדי אגף השיקום, נציגי ארגון נכי צה"ל ונוספים, ובהם נדונו סוגיות הקשורות לחוק הנכים, כגון: טיפולים לנכי צה״ל ובני משפחותיהם, תעסוקה, דיור, רכב, מימוש זכויות ושירותי רפואה. במפגש ניתנה התייחסות גם לקבוצות ייחודיות כדוגמת נשים נכות צה"ל, אוכלוסייה מתבגרת ומתמודדים עם פוסט טראומה.


התובנות ממפגש זה יבחנו וישולבו בהצעת החוק הממשלתית שיגיש משרד הביטחון בחודשים הקרובים לתיקון חוק הנכים.

לימור לוריא, סמנכ"ל וראש אגף השיקום במשרד הביטחון: ״המפגש הוא ביטוי נוסף לתפיסה שלנו ושל ארגון נכי צהל, לשתף ולחבר את נכי צה"ל לרפורמת "נפש אחת". בבואנו לעדכן את החקיקה חשוב לנו לשמוע את הצרכים השונים, העולים מציבור נכי צהל, על מנת שהפתרונות שיעוגנו בחקיקה יהיו תואמים לצרכיהם. אני שמחה על ההזדמנות להוביל מהלך חשוב שכזה, יחד עם שותפינו לדרך, ארגון נכי צה"ל".

עו״ד עידן קלימן, יו״ר ארגון נכי צה״ל: "רפורמת ׳נפש אחת׳ קמה לחיים מתוך הצורך האקוטי בשיפור איכות הטיפול והליווי בפצועות ופצועי צה״ל. על כן לפני שאנחנו ממשיכים ביישומה, ועל מנת שכל תיקון יתבצע על הצד המדויק ביותר, הגענו לכאן לשמוע את צרכיהם מפי הנכות והנכים עצמם. אני מודה לאגף השיקום על שיתוף הפעולה וההבנה שקולות הנכים חייבים להישמע, ומתחייב להמשיך לפעול ללא לאות על מנת שהרפורמה תתממש במלואה ועל הצד הטוב ביותר״.


(קרדיט תמונות: אגף דוברות והסברה במשרד הביטחון).
אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: