תגובות

מבצע חריג בג'נין: כוחות מיוחדים מנעו פיגוע גדול – 10 מחבלים חוסלו

כוחות מיוחדים של מג"ב וצה"ל בסיוע השב"כ פעלו הבוקר למעצר מבוקשים עם מטעני חבלה בדירת מסתור במחנה הפליטים ג'נין.

תיעוד ממצלומות הלוחמים.

במהלך הפעילות לוחמינו ירו ופגעו במחבלים שסיכנו את חייהם, על פי הדיווחים, כוחותינו ירו טיל לעבר בית ולפחות עשרה מחבלים חוסלו עד כה ועשרות נפצעו.


המחוסל הראשון הוא 'עז א-דין סלאחאת' – שוטר במשטרה הפלסטינית:

המחבל השני שחוסל סאיב אלזוראיקי מג'נין:


תמונת המחוסלים.

הערבים מדווחים כי משאית של כוח מיוחד במסווה של משאית חלוקת חלב נחשפה באמצע פעילות והושבתה.

מתחקיר ראשוני עולה כי כוח מיח׳ ביצע ירי לעבר חשודים כתוצאה, נהרגו 2 מחבלים. בהמשך, בוצע ירי מדוייק ונזרקו מטענים לעבר כוח מג״ב כ״ג וכוח מגדס״ר 93, הכוח הגיב בירי, אין נפגעים. לאחר מכן בוצע ירי לעבר רחפן השייך לכוח מיח׳ 636 כתוצאה, הרחפן נפל. כמו כן, הכוח ביצע ירי לעבר חשודים, זוהתה פגיעה. בהמשך, הכוח ביצע ירי לעבר חשוד אשר זרק מטענים, זוהו 2 פגיעות. כמו כן, דווח אודות פנצ׳ר לפנתר השייך לכוח מיח׳ 212, כוח חילוץ נשלח. בהמשך, הכוח הגיב בירי לעבר חשודים, זוהו 2 פגיעות. מוכרת טענה על פגיעה באזרחית פלסטינית. נסיבות המקרה בבדיקה.

בהודעה משותפת לדוברות שב״כ, דובר צה״ל ודוברות מג״ב נמסר: "הותר לפרסום כי בפעילות משותפת של שב"כ, ימ״מ, מג"ב וצה״ל הבוקר בלב מחנה הפליטים ג׳נין, מול התארגנות צבאית של פעילי גא״פ, נוטרלו שלושה מבוקשים. במהלך ניסיון מעצרם, פתחו המבוקשים באש ונהרגו בחילופי אש עם כוחותינו.

המבוקשים, פעילי גא"פ המעורבים בעת האחרונה בפעילות טרור ענפה, חשודים בביצוע מספר פיגועי ירי לעבר כוחות צה"ל ותכנון של פיגועים משמעותיים נוספים.

במהלך פעילות הלוחמים לכיתור המבנה בו שהו המבוקשים, זוהו שני מבוקשים חמושים אשר ברחו מן המבנה. הכוחות ירו לעברם ונטרלו אותם.

אחד המבוקשים ששהה במבנה הסגיר את עצמו לכוחות במקום. כמו כן, כוחות הנדסה נכנסו למבנה כדי לפוצץ שני מטענים אשר שימשו את המבוקשים. במקום היה מבוקש רביעי חמוש שנוטרל גם הוא על ידי הלוחמים.

במהלך ניסיון המעצר בוצע ירי לעבר כוחותינו אשר השיבו אש לעבר החמושים. זוהו פגיעות במספר חמושים. נבדקות טענות על הרוגים נוספים כתוצאה מחילופי הירי. אין נפגעים לכוחותינו.

הפעילות בוצעה בעקבות מידע מודיעיני ממוקד של שב״כ אשר הוביל את כוחות הלוחמים של הימ״מ, מג"ב, צה"ל ושב״כ לדירת מסתור במחנה הפליטים ג׳נין בה הסתתרו המבוקשים."


רחפן שהופל.

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: