זוכרים ומוקירים: טקס האזכרה לשמונת חללי רכבת ישראל שנהרגו במלחמת לבנון השנייה

דוברות רכבת ישראל מוסרת כי אמש, חמישי, התקיים טקס האזכרה השנתי לשמונת חללי רכבת-ישראל שנהרגו במלחמת לבנון השנייה במלאת 13 שנים ליום נפילתו של הטיל במוסך הרכבת, באנדרטת ההנצחה בקרית-ים.


הטקס התקיים במעמד מנכ"ל רכבת ישראל, מר מיכאל מייקסנר; מנהל מחלקת הנדסה באגף רכבות- משרד התחבורה מר קייס כמאל ; ראש העיר המארחת קריית ים, מר דוד אבן צור; יו"ר וועד העובדים של רכבת ישראל, הגב' גילה אדרעי, ובהשתתפות עובדי רכבת ישראל, והמשפחות השכולות.

הטיל נפל במוסך הרכבת ביום ראשון, 16 ביולי 2006, מעט אחרי 9:00 בבוקר. שמונת העובדים זיכרונם לברכה -נסים אלהרר, שמואל בן-שמעון, עשהאל דמתי, רפי חזן, שלומי מנסורה, דוד פלדמן, דניס לפידוס וראובן לוי – נהרגו, ואחרים נפצעו.

מדברי מנכ"ל רכבת ישראל – מר מיכאל מייקסנר:
"מורשתה של רכבת ישראל שזורה באדמתה של המדינה, ומזה 13 שנה מורשתה של הרכבת שזורה גם בזכרון הבנים.
משפחות יקרות, מסירות יקירכם למען המשכיות השירות הרכבתי הינה עדות למורשתה של רכבת ישראל. אני מתחייב שזכר יקירכם יישאר בלב רכבת ישראל לעד."


ראש עיריית קריית ים, דוד אבן-צור:
"אתם המחיר של השקט היחסי שאנו חווים כאן בצפון בשנים האחרונות. יש לכולנו חוב עבורכם, ועבור מורשתכם. כל אחד מכם עולם ומלואו שנגדע. אני מסתכל עליכם, המשפחות השכולות, ורואה את הכאב שלכם. כולנו מחבקים ומבטיחים כי לעולם לא תצעדו לבד."

גילה אדרעי יו"ר וועד עובדי הרכבת:
"כל אחד מהשמונה הגיעו לעבודה מתוך תחושת שליחות. דווקא בעת מלחמה הם הבינו את המשמעות של הרכבת לחוסן הלאומי. השמונה הפכו לסמל, מקום העבודה של רבים מאיתנו הפך למקום של זכרון".

קרדיט תמונות: דוברות רכבת ישראל.


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: