תגובות

מפגש פסגה: נשיאי התאחדות התעשיינים של ישראל וצרפת סיכמו על שיתוף פעולה

מפגש פסגה: נשיאי התאחדות התעשיינים של ישראל וצרפת סיכמו על שיתוף פעולה תעשייתי בפרוייקטי תשתית ובמכרזים ממשלתיים

מפגש פסגה מיוחד התקיים ביום ראשון האחרון, בין נשיא התאחדות התעשיינים הישראלי, ד"ר רון תומר לבין נשיא התאחדות התעשיינים של צרפת (MEDEF) ג'פרי רו – דה – בז'יו, במטרה להרחיב את שיתוף הפעולה בין שני הארגונים. זוהי המשלחת הראשונה של ההתאחדות הצרפתית בישראל מזה 6 שנים והנה מורכבת מ- 15 חברות צרפתיות מתחומים שונים.


הדגש בפגישה הושם על נושא ההשתתפות במכרזים ממשלתיים – הצדדים דנו בהידוק שיתוף הפעולה בין החברות הישראליות והצרפתיות בכל הקשור למכרזי תשתית בישראל ובעולם בתחומי התחבורה, המים והתקשורת, כאשר הצרפתים הם בעלי יכולות מוכחות בביצוע פרויקטים גדולים. ד"ר תומר אמר לחברי המשלחת כי התעשייה הישראלית תשמח לעזור לחברות צרפתיות בתהליכי ההשתתפות במכרזים ממשלתיים, ובמידה ויזכו, אותן חברות יוכלו לקיים רכש גומלין משמעותי מחברות ישראליות ולשתף פעולה בפרוייקטים שונים. "זהו WIN-WIN Situation"" אמר ד"ר תומר, "כך גם החברות הצרפתיות יוכלו להשתלב במכרזים הממשלתיים הרבים שצפויים להתפרסם בקרוב בתחום התשתיות, וגם החברות הישראליות ייהנו מפירות שיתוף הפעולה ויקבלו הזמנות של מיליוני ועשרות מיליוני דולרים כספקי משנה של פרוייקטי התשתית, כשהמשמעות של כך היא עוד הכנסות למדינה ועוד מקומות עבודה לישראלים".

ג'פרי רו – דה – בז'יו סקר במפגש גם את יכולותיה ואתגריה של הכלכלה הצרפתית ואמר כי "מחירי האנרגיה האמירו לאחרונה בצרפת וזה נושא כאוב בכל אירופה". באשר ליחסים עם ישראל, אמר כי לטעמו "צרפת לא משקיעה מספיק בישראל והתמונה הכללית שמתקבלת מהתקשורת בצרפת היא שזה סיכון להשקיע בישראל. לכן אנחנו פה – כדי להוכיח אחרת. יש כאן קהילה גדולה של צרפתים אבל אין מספיק השקעות צרפתיות וזו מטרת המשלחת שלנו".

בנוסף דנו הצדדים בדרכים בהן חברות ישראליות יכולות לנצל את הנוכחות והניסיון של חברות צרפתיות באפריקה ובמזרח התיכון, על מנת לעבוד יחדיו בשווקים הגלובליים.

ד"ר תומר אמר לעמיתו הצרפתי כי "אני מאמין גדול בגלובליזציה, אולם היום אנחנו נמצאים במצב הולך וגדל של 'לוקליזציה' בה כל אחד דואג לעצמו, וזה מצב לא טוב. לכן יש לדגול בדרך אחרת שאני קורא לה 'גלוקליזציה', שהיא צירוף של השניים, ובמסגרתה ישנם שיתופי פעולה בין מדינות בעלי אינטרס משותף, תוך שמירה על האינטרס של כל מדינה".אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: