תגובות

לקראת הפיטורים: דרעי הגיע לישיבת הממשלה – נתניהו הודה לו על סל התרופות

למרות הפיטורים הצפויים היום: השר דרעי הגיע לישיבת הממשלה וראש הממשלה נתניהו הודה לו על סל התרופות שאישר כשר הבריאות. ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר בפתח ישיבת הממשלה:

"אני יודע שיש כמה נושאים בוערים, אבל תמיד אומרים אצלנו – לפני הכל, העיקר הבריאות – אז נתחיל בבריאות.


אנחנו פותחים את השבוע בבשורה גדולה לאזרחי ישראל בתחום זה. הממשלה תאשר היום תוספת של למעלה מ-120 תרופות וטיפולים חדשים לסל התרופות. הסיוע החדש שנביא, בעלות כוללת של 650 מיליון שקל, יעזור ליותר מ-350 אלף ישראלים. אנחנו נאשר סבסוד למשקפי ראייה לילדים עד גיל 7, טיפולים מהמתקדמים בעולם במחלת הסרטן, תרופות לטיפול בסוכרת, חיסון כנגד שלבקת חוגרת לאוכלוסיות בסיכון ולגילאי 65 ומעלה, ועוד ועוד. אני מברך את המשנה לראש הממשלה, שר הבריאות אריה דרעי, את חברי ועדת הסל, ואת אנשי משרד הבריאות על העבודה החשובה שעשו בתחום זה.

מהבריאות לביטחון: ביום חמישי האחרון נפגשתי עם היועץ לביטחון לאומי של ארה"ב ג'ייק סאליבן. הביקור הזה מתקיים בזמן מיוחד. זמן של אתגרים רציניים לביטחון הלאומי שלנו והזדמנויות רציניות לשלום עם שכנינו. במוקד השיחות בינינו עמדו האתגרים הביטחוניים האזוריים, וכמובן בראשם איראן, וכן דרכים לשיתוף הפעולה בינינו מול אתגר משותף זה.

אני חייב להגיד שבתום הפגישות אני מתרשם שיש רצון הדדי אמיתי להגיע להבנות בנושא זה, שהוא בעל חשיבות מכרעת לביטחון המדינה. הדיונים בנושא יתקיימו בשבועות הקרובים בין ירושלים לוושינגטון.

ומביטחון לכלכלה: מדינת ישראל סיימה בהצלחה אדירה הנפקה של אגרות חוב ממשלתיות. המדינה גייסה ממשקיעים מוסדיים בינלאומיים שני מיליארד דולר, כשהביקושים הגיעו ללמעלה מ-10 מיליארד דולר. זה כמובן בניגוד גמור לקמפיין ההפחדה שמובילה התקשורת נגד הממשלה. זה לא רק קמפיין הפחדה, נראה שהם מקווים שלא ישקיעו בנו – זה כמובן נסמך על אמירות של בכירים לשעבר. השווקים לא קונים את זה. לא רק שהם לא קונים את זה, הם הולכים בהיפך הגמור.

העולם דווקא כן מאמין במדיניות שלנו, בכלל המדיניות שלנו – המדיניות הכללית והמדיניות הכלכלית בפרט. העולם דווקא מאמין במדינת ישראל, הוא מאמין בכלכלת ישראל, הוא מאמין בהנהגה של מדינת ישראל – וההוכחה לכך היא הביקושים האדירים לאג"ח והריבית הנמוכה שמדינת ישראל משלמת עבורן. השווקים נותנים בנו אמון, כי הם יודעים שהמדיניות הכלכלית שלנו תמשיך לטפח שוק חופשי, יזמות וליברליזציה של הכלכלה.


כשנתמניתי לשר האוצר ב-2002 אמרתי לקובץ של משקיעים בינלאומיים שהצלחתי להביא אז בשיא המשבר למשרד האוצר – אמרתי 'כדאי לכם להשקיע בישראל', ומי שעשה את זה הרוויח בענק.

היום כראש ממשלה, בעיצומו של עידן הטכנולוגיה וידע, אני אומר למשקיעים הבינלאומיים שוב – כדאי להשקיע במדינת ישראל, תרוויחו הרבה".


צילום: קובי גדעון /לע"מ.
אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: