תגובות

מרגש: ההודעה האחרונה לפני שהתרסק עם המטוס בניו יורק – צפו

טרגדיה בארה"ב: מטוס נוסעים עם שני נוסעים יהודים תושבי קליבלנד התרסק סמוך לשדה התעופה ווסטצ'סטר בניו יורק לאחר שדיווח בקשר על פגיעה באחד המנועים, אירי חיפושים נרחבים הם אותרו ללא רוח חיים באיזור ההתרסקות.


דגם המטוס

על פי נתונים מוקדמים של ה-FAA, ה-Beechcraft A36 החד-מנועי התרסק לאחר שהטייס דיווח על בעיות מנוע במרחק של כקילומטר משדה התעופה ווסטצ'סטר קאונטי בווייט פליינס, ניו יורק.

במשטרה המקומית אומרים כי הטיסה יצאה משדה התעופה הבינלאומי ג'ון פ. קנדי מעט לפני השעה 5 ונועדה לריצ'מונד הייטס, נמל התעופה של מחוז קויהוגה באוהיו.

נמל התעופה של מחוז ווסטצ'סטר קיבל קריאה בשעה 17:25. לדווח על לחץ שמן נמוך. המשטרה מסרה כי שדה התעופה איבד את הקשר עם המטוס חמש דקות לאחר מכן.

ההרוגים בהתרסקות הם: ברוך טאוב ז"ל ובנימין חפץ ז"ל. חרדים תושבי קליבלנד.


הנוסעים, טייס וחברו הבינו שהם הולכים להתרסק ואף הטייס (בנימין) שלח הודעות לבנו שהוא מצטער על כל מה שעשה ושיבקש מהקהילה לומר תהילים.

השמות שפורסמו לקריאת תהלים: ברוך בן שרה ובנימין ריאל בן ברכה.

במוקד זק"א התקבל דיווח על מטוס קל שהתרסק ועליו 2 יהודים שנהרגו, צוותי זק"א וארגון מתעסקים פעלו לחילוץ הגופות תחת גשם וערפל כבד ופועלים להביאם לקבורה עוד לפני כניסת השבת.

מפקד זק"א ארה"ב יענקי לנדא שנמצא בזירה ,יחד עם קמב"ץ זק"א לכיש יוסי לנדא: "קיבלנו דיווח על מטוס שהתרסק כ 150 מטר לפני שדה תעופה של דאוצ'סטר, המטוס נפל בין העצים. הגענו למקום מברוקלין צוות זק"א יחד עם 'מתעסקים' לחיפוש גופות ההרוגים. אנו פועלים בתנאי שטח קשים, ובמזג אויר סוער, רחות חזקות, גשם וערפל כבד יחד עם אנשי המז"פ הנמצאים כאן אנו מחלצים את הגופות ממקום האסון. משפחות ההרוגים שנמנים על הקהילה היהודית בקליבלנד קיבלו את הבשורה הקשה, הם הגיעו למקום האסון לעקוב מקרוב אחר חילוץ הגופות, והבאתם לקבורה עוד לפני השבת. מדובר באסון קשה לקהילת קליבלנד בפרט, ההרוגים מוכרים מאד בקהילה, מדובר באנשי צדקה וחסד."

צילום: דוברות זק"א


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: