תגובות

שינוי מדיניות? נוער יהודי הותקף ברובע המוסלמי | כך המשטרה הגיבה

הערב הגיעו פעילי הנוער של תנועת "האמת היהודית" לשער שכם ללימוד של ליל שישי עם סיר צ'ולנט שחולק חינם לכל המשתתפים ועל מנת להפגין נוכחות במקום.

במהלך סיבוב שערים שערכו, עימותים התרחשו בינם לבין מתפרעים ערבים וכוחות מג"ב הפרידו בין הצדדים, נער ערבי נעצר.דובר חמאס חאזם קאסם התייחס לאירועים בשער שכם ואמר: "הכיבוש מסלים את התקפותיו על המקומות הקדושים למוסלמים בירושלים ובאל-אקצא ואנו עומדים בפני מתקפה חסרת תקדים. ההסתערות על אזור שער שכם היא צעד מסוכן, ומה שקורה זה משחק באש, והמשך ההפרות הללו של הכיבוש גורמות לכך שהיא פועלת בהיגיון של בריונות ומתעלמת מהחלטות בינלאומיות".

"אנו קוראים לפעולה פן-ערבית ובינלאומית כדי להתמודד עם ההפרות של הכיבוש בירושלים ובמסגד אל-אקצא".

בתגובה לדובר חמאס מתנועת האמת היהודית נמסר: "נגיע גם בשבוע הבא לשער שכם, החמאס לא יקבע את סדר היום בירושלים!"

האירוע התקיים בצורה חוקית ואף ניתן לראות את שינוי המדיניות שככה"נ נגרם ממינוי השר איתמר בן גביר לשר המשטרה, הכוחות הדפו את כל הנוער הערבי שישב ברחבת השער וחסם גישה לכולם למעט עוברים ושבים.

כנ"ל בסיבוב השערים הנוער היהודי נכנס לכל שערי הר הבית ע"מ להתפלל בניגוד לפעמים אחרות שהכוחות סוגרים חלק מהרחובות שמובילים לשערים מסויימים.

ברוך מרזל, ראש האמת היהודית, בתגובה לאירוע היום: "אנחנו לא נבהלים מאיומים של מחבלי החמאס ומודיעים להם שגם בשבוע הבא נגיע ביחד עם פעילי האמת היהודית למקום".

ערבי ניסה לדרוס את הנערים והותקף

קרדיט צילומים: איתמר כרמון – חדשות כל העולם


תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: