תגובות

מרגש: שנה וחצי אחרי – פצוע הפיגוע הגיע לקבר יוסף

בניה פרץ, שנעשה משותק בכל גופו לאחר שנפצע קשה בפיגוע בו נרצח יהודה גוואטה בצומת תפוח, הגיע הלילה יחד עם ראש מועצת שומרון לראשונה מאז הפיגוע לקבר יוסף. אביו של בניה: "קוראים מפה לממשלה לחזור לאביתר להקים את בית המדרש לזכר חברו הקדוש של בניה יהודה" יוסי דגן: "לראות את בניה חוזר לשומרון ולקבר יוסף – מרגש עבור כל עם ישראל"

קרדיט וידאו: אמציה האיתן, עריכה: צבי האיתן.

אלפי בני אדם נכנסו הלילה להתפלל לקבר יוסף. בין הנכנסים היה גם מי שנפצע קשה מאוד בפיגוע בצומת תפוח לפני שנה וחצי – בניה פרץ, והרופאים לא נתנו לו סיכוי להניע אי פעם את איברי גופו.

אלא שהלילה נגד כל הסיכויים הגיע בניה יחד אביו וראש מועצת שומרון יוסי דגן שמלווה את בניה ומשפחתו מאז הפיגוע, סגן ראש מועצת שומרון דוידי בן ציון, ראש הישיבה הגבוהה באיתמר יהשע ואן דייק בו למד בניה בזמן הפיגוע, מח"ט שומרון אל"מ שמעון סיסו, קצין הגמ"ר רב סרן עזריאל פרלמן, מפקד אוגדת איו"ש תת אלוף אבי בלוט, קצין ההגמר של האוגדה אליצור טרבלסי וכן חבר הכנסת המיועד צבי סוכות.


תיעוד מהכניסה לקבר יוסף, צילום: איתמר כרמון – חדשות כל העולם.

בניה היה תלמיד הישיבה הגבוהה באיתמר כשחיכה יחד עם חבריו בהם יהודה גוואטה הי"ד, לאוטובוס לישיבה, אלא שאז הגיע מחבל, פתח בירי, פצע את בניה באורח קשה ורצח את יהודה.

בניה תושב בית שאן הגיע על כסא גלגלים, והקהל הרב שהגיע להתפלל במקום התרגש לראותו מצליח להזיז את ידיו.

ראש מועצת שומרון יוסי דגן אמר: "לראות את בניה יוצא מהבית, חוזר לשומרון, לבית השני שלו, לאחר שהוא נאבק נגד כל הסיכויים וממשיך להאבק כדי שיוכל ללכת, זה דבר מרגש לא רק עבורנו אלא עבור כל תושבי מדינת ישראל. אנחנו מתפללים שיחזור ללכת ודורשים יחד עם אביו, להחזיר את תלמידי בית המדרש לזכר חברו יהודה גוואטה לאביתר. לקיים את ההבטחה. גם בשבוע שבו פיגוע רודף פיגוע אנחנו נמשיך להרים ראש, להתחזק ולא נשבר אל מול האוייב הרצחני שמבקש לסלק אותנו ממולדתנו".

פצוע הפיגוע בניה פרץ אמר בקבר בהתרגשות: "גם יוסף הצדיק, שהוא היה בכלא במצרים, הוא לא הפסיק להאמין, אני באתי לפה, לשאוב כוחות מיוסף הצדיק, להאמין ולא לוותר, ובעה לחזור לעמוד על הרגליים"

עופר פרץ אביו של בניה: "אני מרגיש שאני נמצא בתוך חלום שמתגשם, אני חוזר הרבה שנים אחורה שבניה היה קטן, עם הכיפה הגדולה, יושב בשולחן שבת ואנחנו שואגים את השיר הזה, "ואני נתתי לך שכם אחד על אחיך", עם הבנים שלי והבנות ותמיד היה לי חלום להגיע לקבר יוסף עם כולם ביחד ולשאוג את זה, לצעוק את זה לשמים כי פה זה עם ישראל. יעקב ביקש מיוסף ונשאתני מארץ מצרים, תוציא אותי מהמצרים, זה התביעה של בניה, ליוסף הצדיק, תוציא אותי מהמצרים, מהמצרים שאני נמצא בהם. יש מכאן מסר חזק, לקרוא מפה לממשלה, לחזור לאביתר, להקים את הישוב הזה, ולהנציח את זכרו של יהודה גוואטה, חברו הקדוש של בניה".


יהשע ואן דייק ראש הישיבה הגבוהה באיתמר שבניה למד בה: "בניה בע"ה מתוך כל הדבר הזה, אתה תקום תהיה על הרגליים, כל החולים יתרפאו, כפי שהיה במעמד הר סיני כך יהיה בגאולה הקרובה בימינו אמן".

ראש מועצת שומרון דגן הודה למתנדבי מנהלת קבר יוסף והמקומות הקדושים של המועצה האזורית שומרון, למח"ט שומרון אל"מ שמעון סיסו, קצין הגמ"ר רב סרן עזריאל פרלמן ולכוחות הבטחון שליוו את הכניסה.

מימין לשמאל: ראש ישיבת איתמר הרב ואן דייק, עופר אביו של בניה, ראש מועצת שומרון יוסי דגן. קרדיט: מועצה אזורית שומרון.

במהלך הפעילות חשודים יידו אבנים, בקבוקי תבערה ומטענים לעבר הכוחות שהגיבו באמצעים לפיזור הפגנות, זוהו פגיעות. כמו כן, הלוחמים ירו לעבר חמושים שירו לעברם.

תיעוד מההתפרעויות:


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: