תגובות

הסוף של תאגיד השידור? סערה ברשת לאחר הראיון עם השר קרעי

שר התקשורת שלמה קרעי עורר סערה לאחר שהתראיין לעמית סגל ובן כספית בתכנית "פגוש את העיתונות" ואמר כי יפחית את תקציב תאגיד השידור בחצי – שמשמעותו סגירת התאגיד.

השר קרעי כתב בחשבון הטוויטר שלו: "עד כאן.
אני מתכוון להסיר את המחיצות בין הציבור לתקשורת. היום, כתבים משרתים את המלייה שלהם.


בחזון שלי, כתבים ישרתו את הציבור.כשהרפורמה שלי תושלם בעז"ה, ערוצים לא יוכלו לשדר חרפה אינטלקטואלית כמו אופירה וברקו בלי שזה יכאב להם בכיס – על ידי הציבור, לא על ידי הרגולטור".מנכ"ל תאגיד השידור גולן יוכפז כתב אף הוא בטוויטר: "קיצוץ של מאות מיליונים מתקציב התאגיד פרושו אחד – סגירת תאגיד השידור הציבורי, שהפך בארץ ובעולם לסמל של איכות ויצירה ישראלית אמיתית.
התאגיד, כגוף שידור עצמאי, ימשיך בנחישות בפעילות ועשייה, למרות האיומים על עצם קיומו".

צפו בראיון:

ארגון העיתונאים יצאו נגד השר ואמרו: "האמירה של השר שלמה קרעי כי בכוונתו לקצץ במאות מיליונים את תקציב תאגיד השידור הציבורי היא הכרזת מלחמה על השידור הציבורי. שידור ציבורי בחברה דמוקרטית מאפשר שידורים איכותיים בעלי ערך חברתי ותרבותי, שאינם תלויים בבעלי ממון ואינטרסנטים ובשיקולים מסחריים בלבד.
אנו מתנגדים בצורה נחרצת לכל ניסיון לפגוע בשידור הציבורי בכלל ובתאגיד השידור הציבורי בפרט. בתוך שנים ספורות תאגיד השידור הפך להיות לתו תקן של שירות ציבורי מצטיין הכולל חדשנות טכנולוגית, תוכן איכותי, הפקות מקומיות, חטיבת חדשות עצמאית משפיעה, והכל על בסיס עבודה מקצועית חסרת פשרות של מאות עובדי התאגיד.לכן כל הדיבורים על סגירה או הפרטה של תאגיד השידור, אינם אלא ניסיון לאיים על עיתונאי התאגיד ולהרתיע אותם מלעשות את עבודתם נאמנה, תוך פגיעה בפרנסתן של מאות משפחות, אנו קוראים להפסיק עם ניסיונות ההפחדה ולתת לעובדי התאגיד להמשיך לבצע את העבודה המצוינת שהם עושים."


(צילום: נעם משקוביץ/דוברות הכנסת).
אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: