אירוע הדברה חמור בדירה במרכז תל אביב הסתיים ללא נפגעים – המשרד להגנת הסביבה פתח בחקירה פלילית

אתמול (ד) נעשתה פעולת הדברה בדירה בתל אביב ובה נעשה שימוש בחומר הדברה חקלאי מסוג פוספין (המיושם באמצעות טבליות המשחררות גז רעיל). חומר זה אסור לחלוטין לשימוש במבנה מגורים.

אף אחד מדיירי הבית לא נפגע, אך כשהתברר השימוש בחומר, בעלי הדירה הזעיקו את המשרד להגנת הסביבה ואת כוחות כיבוי והצלה.


אנשי המשרד להגנת הסביבה וכוחות כבאות הגיעו למקום, ופיקחו על פינוי החומר במכל אטום לאתר פסולת מסוכנת ברמת חובב. בוצע ניטור על-ידי כוחות הכבאות שבו נמצא ריכוז גבוה של זרחנים אורגניים ועל כן, גם לשם הזהירות, כל דיירי הבניין פונו, ותושבי הדירה עצמה נשלחו לבדיקה רפואית (למרות שלא התלוננו על כך שהם חשים ברע).

מחקירה ראשונית של האירוע על-ידי המשרד להגנת הסביבה עולה, כי האדם שביצע את ההדברה אינו מדביר מורשה. בעקבות האירוע, המשטרה הירוקה של המשרד להגנת הסביבה, פתחה בחקירה פלילית.

למרבה המזל, האירוע הזה הסתיים ללא נפגעים בנפש. נזכיר כי לפני כחמש שנים, הדברה שבה נעשה שימוש באותו החומר, ובאופן דומה, הסתיימה באסון כשחייהן של שתי אחיות מירושלים נגבו בשל רשלנות.


תמונות מזירת האירוע: המשרד להגנת הסביבה.

זכרו, הדברה זה לא משחק! המשרד להגנת הסביבה ממשיך להתריע ולהדגיש את החשיבות של העסקת מדביר מורשה בלבד בכל פעולת הדברה תברואית ואף שמירה על עירנות גם כאשר מזמינים מדביר מורשה. לפרטים נוספים בקישור המצורף:

http://www.sviva.gov.il/subjectsEnv/PestControl/Public-info-pest/Pages/safe-extermination-campaign-2016.aspx?utm_source=Google-Content&utm_campaign=safe-extermination-2017


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: