תגובות

"צו שערורייתי": ח"כ סון הר מלך מעוצמה יהודית ביקרה את העצור המנהלי

חברת הכנסת לימור סון הר-מלך מעוצמה יהודית הגיעה הבוקר לבית המעצר מגרש הרוסים, כדי לבקר את העצור המנהלי אלחי כרמלי ולפקח מקרוב על תנאי כליאתו. לדברי סון הר-מלך "הצו הוצא ממניעים פוליטים תוך עקיפה בוטה של בית המשפט, אפעל לביטולו המוחלט"

סערת המעצרים המנהליים: חברת הכנסת לימור סון הר-מלך מעוצמה יהודית הגיעה היום (חמישי) לבית המעצר מגרש הרוסים, כדי לבקר את אלחי כרמלי תושב השומרון שמוחזק במקום במעצר מנהלי ולפקח מקרוב על תנאי מעצרו.


אתמול הודיעה ח"כ סון הר-מלך לשר הבט"פ ולנציבות שב"ס, כי בכוונתה לעשות שימוש בחסינותה הפרלמנטרית כדי לבקר בבית המעצר ולעמוד מקרוב על תנאי כליאתו של העצור המנהלי.

לאחר ביקורה תקפה סון הר-מלך את השימוש במעצרים מנהליים כנגד תושבי השומרון, וסיפרה על תנאי הכליאה של כרמלי אליהם נחשפה הבוקר.

"הגעתי היום לבית המעצר מגרש הרוסים בו מוחזק אלחי כרמלי שנעצר בצו מנהלי, עליו חתם שר הביטחון בני גנץ. ביקרתי בתא המעצר שלו ובחנתי מקרוב את התנאים בהם הוא מוחזק".

לדבריה, "נאסר עליו לקיים שיחות טלפון, אף לא עם אשתו ומשפחתו הקרובה, וכן לקיים תפילות במניין אף לא בבית הכנסת שבכלא. הקשר היחיד שלו עם משפחתו מתאפשר באמצעות ביקור קצר אחת לשבוע למשך חצי שעה בלבד, מאחורי זכוכית משוריינת".

"הצו המנהלי הזה הוא צו שערורייתי שהוצא ממניעים פוליטים, תוך עקיפה בוטה של בית המשפט שהורה לשחרר את כרמלי.
בכוונתי לפעול בכול האמצעים העומדים לרשותי כדי שהצו הזה יבוטל בהקדם האפשרי", אמרה סון הר-מלך.


נזכיר כי ארבעים חברי כנסת מהקואליציה העתידית פנו בשבוע שעבר לשר גנץ ודרשו ממנו לבטל את הצווים המנהליים כנגד כרמלי וכנגד צעיר נוסף תושב השומרון – אברהם ירד.

במכתב עליו חתמו בין היתר חברי הכנסת בצלאל סמוטריץ', איתמר בן גביר, מירי רגב, יולי אדלשטיין ומיקי זוהר – תקפו הח"כים את הוצאת הצווים, וטענו כי מדובר בעקיפה בוטה של הליך שיפוטי. "שימוש פסול בסמכויותיך, תוך רמיסה וזלזול בהליך השיפוטי. הצווים הללו הוצאו ללא משפט וללא ראיות, תוך התעלמות מפסק בית המשפט שהורה לשחרר את שני התושבים", נכתב במכתב לצד הדרישה: "הורה באופן מיידי על ביטול הצווים".

כרמלי, נשוי ואב לתינוק, נעצר לפני כחודש בידי המשטרה אשר ביקשה להאריך את מעצרו אך בימ"ש השלום בירושלים דחה את הבקשה. דקות לאחר החלטת בית המשפט, חתם שר הביטחון היוצא גנץ על צו מעצר מנהלי ל-4 חודשים כנגד כרמלי.


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: