תגובות

עשרות ערבים עלו על נחלת צבי ותקפו באלימות, המח"ט הגיב: "תכף הגבעה לא תהיה פה"

התקפה ערבית שהתרחשה הבוקר על גבעת נחלת צבי בבנימין, נהדפה על ידי תושבים וכוחות ביטחון אחרי כשעה ב"ה חסמו הפורעים את הכביש. מח"ט בנימין הגיע לשטח, אך בחר לתקוף דווקא את התושבים: "מחר הופך פה הכל עם D9". בגבעה הגיבו בחריפות: "דברים הזויים בכל קנה מידה"

עשרות פורעים ערבים עלו בשעות הבוקר היום (שלישי) על גבעת נחלת צבי בבנימין הסמוכה לישוב מכמש, והחלו ליידות אבנים לעבר בתי הגבעה תוך שהם חוסמים את כביש הגישה למקום.

עשרות תושבים וכוחות צה"ל הוזעקו למקום, ולאחר קרוב לשעה הצליחו להדוף את הפורעים שחלקם היו חמושים באלות – בחזרה לכפרם.


בסיום האירוע הגיע מח"ט בנימין, אליאב אלבז למקום, וקיבל דרישה חד משמעית מהתושבים לנקוט ביד קשה כנגד הפורעים הערבים שסיכנו את חייהם. לתגובתו של המח"ט התושבים לא ציפו לרגע.

הוא ירד מרכבו ופנה לעבר קבוצת התושבים בכעס, "מאיפה אתם?", הם השיבו לו "מכאן, מנחלת צבי", אך הוא השיב להם בזלזול "לא מכיר מקום כזה". כשאחד התושבים העיר לו שכדאי שיכיר את המקומות שקיימים בגזרתו, סינן המח"ט: "תכף הגבעה כבר לא תהיה פה".

תושב אחר הזדעק וסיפר למח"ט כי הערבים חסמו את כביש הגישה ותושבי הגבעה היו נצורים למשך כשעה, אך הוא התעלם בבוטות וצרח "איזה כביש, מה כביש, מחר אני מגיע לפה לגבעה הופך הכל עם D9".

בגבעה מתחו ביקורת חריפה על דבריו של המח"ט: "הדברים שנשמעו היום מפי המח"ט הזויים בכל קנה מידה, והופכים את תושבי הגבעה שהותקפו – לתוקפים.

לא יתכן שמי שאמון על ביטחון התושבים בגבעה, יתייצב באופן מלא לצד הפורעים הערבים ויבקש להחריב את הגבעה שעברה התקפה ערבית"


"גבעת נחלת צבי ממוקמת על אדמות מדינה בשטח אסטרטגי ביותר, שבולם את השתלטות הכפר מוכמס והרשות הפלסטינית על האזור.
עצוב לראות שמערכת הביטחון החליטה לחבור לרש"פ במערכה לכיבוש הארץ והקמת מדינה פלסטינית", הוסיפו.


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: