תגובות

גנץ נגד לפיד: "לעמוד על גשר – זה לא מודל למחאה נגד הממשלה"

שר הביטחון היוצא בני גנץ נאם בפתח ישיבת הסייעה ואמר כי מפלגתו תיאבק נגד הממשלה הבאה בעיקר דרך הכנסת ובכך פורר את הגוש העתידי של חברי האופוזיציה העתידית.

כמו שאר ראשי הסיעות, גם גנץ מסר לפני דקות ספרות הצהרה לתקשורת בפתח ישיבת הסיעה, כאשר בפתח דבריו, הוא התייחס לאירוע בו נהרגה הנערה הפלסטינית.


לדברי גנץ: "במהלך האירוע, נורתה אש מסיבית על כוחות הביטחון ואף הושלכו מטענים. הנושא נמצא כרגע בתחקור, ואני יכול להבטיח לכם דבר אחד – בניגוד לאלו שמחכים לרצוח נערים ונערים ישראלים, חיילי צה"ל לא יורים במכוון לעבר אזרחים לא מעורבים. נמשיך לפעול לסיכול הטרור בכל מקום ושעה תחת הוראות הפתיחה באש".

לאחר מכן, עבר לעקוץ בחריפות את מי שעדיין מכהן כראש ממשלה ואמר: "המחנה שלנו לא מרגיש פראייר. הוא גאה להתגייס, יש לו תחושת סיפוק מלעשות מילואים והוא אוהב את מדינת ישראל. הוא לעולם לא יעכב מלגות ללוחמים או חוקים שירחיבו את הסיוע ללוחמי צה"ל".
גנץ המשיך לפורר את היחסים העדינים בין חברי האופוזיציה העתידית, כשהוא מפורר את כל המסרים של 'יש עתיד', לדבריו: "אני לא חושב שהמפלגה הנבחרת מטורללת, אבל כן חושב שהקיצוניות שבה מסכנת את ישראל. אנחנו, כמו כל הרב הממלכתי, בעד תיקונים במערכת המשפט, אבל נגד מהפכה שלטונית שתפגע בעקרונות היסוד שעליהם קמה המדינה. אנחנו נכונים להיאבק על זכויותינו ולשמור על ביטחוננו.

"אנחנו לא נרד מהארץ, לא נפסיק להתגייס, לא נעשה מרד מיסים ולא נקרא לאוטונומיה בעיר תל אביב. אבל אני שואל את נתניהו – אם זה אנחנו, אז מה אתם? אתם אלו שתפרקו את בית המשפט העליון? אתם תהפכו את המשטרה לכלי שרת בידי פוליטיקאים ותהפכו את הצבא לנכה בטיפול ביהודה ושומרון? אתם אלו שתסגרו את צבא העם? אם אלו אתם, אתם תיכשלו. אזרחי ישראל רואים, צופים ורושמים".

גנץ עקץ בסוף דבריו גם את הסיכומים שנעשו עם המפלגות החרדיות ואמר: "כידוע לכם, לפחות למי שעשה צבא, לכל שבת יש מוצאי שבת. מכובדיי, 12 הקולות של המחנה הממלכתי יפעלו כדי להפיל את הממשלה בכל הזדמנות שתהיה. הגם שכך, כשחיי אדם יונחו על הכף ואופייה הדמוקרטי של ישראל יהיה בסכנה, אנחנו נהיה מול הגורמים הקיצוניים שיסחטו בכל דרך. נעשה זאת במליאה, בוועדות ובכל מקום שבו זה יידרש".


(צילום: זושא לוסטיג – חדשות כל העולם).
אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: