תגובות

כתב אישום הוגש נגד המחבל אמיר אלקרינאוי שדרס לאור יום את מ' שהיה לבוש במדי חיל האוויר

פרקליטות מחוז דרום (פלילי) הגישה לבית המשפט המחוזי בבאר שבע כתב אישום נגד אמיר אלקרינאוי (39) מרהט בגין מעשה טרור – ניסיון לרצח וחבלה חמורה בנסיבות מחמירות, זאת לאחר שדרס לאור של יום ובטבורה של עיר את המתלונן שהיה לבוש במדי חיל האוויר של צה"ל.

"הייתה תקלה ברכב": זה המחבל שביצע את הדריסה בבאר שבע


בתום חקירה שנוהלה על ידי שירות הביטחון הכללי ומשטרת ישראל, הגיש עו"ד אסף בר יוסף כתב אישום ממנו עולה כי יומיים לפני הפיגוע, הוביל אלקרינאוי משאית לבאר שבע והעמיד אותה באופן החוסם גישה לחניה. באותה שעה הגיע ר.ר למקום וצפר לאלקרינאוי על מנת שיזיז את רכבו, משראה שהוא לא מגיב ירד מרכבו ודפק על דלת המשאית, אז פתח אלקרינאוי את הדלת אמר לר.ר "מה אתה דופק על הדלת" וירק עליו, בתגובה אמר לו ר.ר "יערבי זבל, מגיע לך כדור בראש".

לאור האמור, ירד אלקרינאוי מהמשאית לכיוונו של ר.ר, שאל אותו "למה ככה? תוציא את האקדח", בתגובה עזב ר.ר את המקום. בשלב זה החל אלקרינאוי לצלם סרטון, תוך שהוא מתעמת עם ר.ר ומטיח בו כי איים עליו שיירה בו עם אקדח, במענה ענה לו ר.ר, בין היתר, כי הוא "ערבי שקרן", התקשר למשטרה וביקש שיגיעו למקום.

לאחר מספר דקות, הגיעו שוטרים למקום, ומכיוון שאלקרנאוי התעקש להגיש תלונה, עוכבו השניים לחקירה.

בסיום חקירתו במשטרה, אלקרנאוי, כעס על טיפולה של המשטרה באירוע, נכנס לחשבון הטיקטוק שלו, והעלה סרטון בו פנה לאזרחי המדינה הבדואים ואמר, בין היתר: "אתם צריכים להיות מוכנים לכל רגע, לכל איום, כל אחד צריך לשמור על עצמו, אנחנו כאן במדינה גזענית… אף אחד שלא יחכה למשטרה, לא מחכה שאם יקבל איומים כמו שאני קיבלתי ושחררו את הבן אדם,.. אנחנו אם תכבדו אותנו נכבד אתכם, לא תכבדו אותנו אתם תסבלו, אתם תסבלו, זה לא איום אבל אנחנו, על עצמנו, על הכבוד שלנו ועל החיים שלנו, ועל הכבוד אנחנו מוכנים לוותר על החיים שלנו".

ברקע הסרטון, כתב "מזהיר כל בדואי שיהיה זהיר ולא להמתין למשטרה שתומכת באזרחים היהודים קח את מה שמגיע לך שיש כבוד החיים זולים".


למחרת, האירוע, העלה אלקרנאוי לטיקטוק את הסרטון המתעד את האירוע עם ר.ר, כאשר ברקע הסרטון כתב: "כל בדואי שיהיה זהיר וייקח את מה שמגיע לו בידו כי המשטרה הגיעה ולא עשתה לו כלום". בסרטון נוסף שהעלה באותו היום אמר, בין היתר: "… אני לא מפחד יבוא הזמן שאני אקח את המגיע לי וכולם יראו את הסרטון אינשאללה יגיע לשב"כ ולממשלה… הכבוד שלנו בארץ הזו החיים יהיו זולים עבורו… אני מדבר על החיים שלי אבל אם החיים שלי ילכו לא אכפת לי אבל בצדק ולא בשקר…". ברקע הסרטון כתב הנאשם: "האינטרס שלכם לא על הגב שלי כשמדובר בכבוד החיים זולים".

בעקבות המתואר, גמלה בליבו של אלקרנאוי החלטה לבצע מעשה טרור – להוציא אל הפועל פיגוע דריסה נגד אזרח ממוצא יהודי ולגרום למותו, וזאת מתוך מניע לאומני ובמטרה לעורר פחד או בהלה בציבור. בתאריך 24.11.22, בשעות הבוקר יצא אלקרנאוי מביתו לכיוון בית הספר הטכני של חיל אוויר בבאר שבע, במטרה להוציא אל הפועל את הפיגוע.

באותה השעה צעד מ. לכיוון ביה"ס הטכני בו הוא לומד. אז הבחין אלקרנאוי במ. מסיים לחצות את מעבר החצייה, בשלב זה החליט הנאשם לדרוס אותו ולגרום למותו. לאור האמור הסית, אלקרנאוי את רכבו בחדות האיץ את מהירות נסיעתו ועלה עם רכבו על המדרכה עד שפגע בעוצמה רבה במ.. לאחר נפילת מ. אל הכביש, המשיך אלקרנאוי בנסיעה תוך שהוא מותיר את מ. שרוע על הכביש כשהוא פצוע ומדמם. מ. ניסה לקום על רגליו אך בשל הפגיעה שנגרמה לו נפל חזרה על הכביש, לאחר כ-200 מטרים עצר אלקרנאוי את רכבו, ירד ממנו ונשכב על הכביש עד שהגיעו שוטרים וכוחות הצלה למקום.

כתוצאה ממעשיו של אלקרנאוי פונה מ. לבית החולים "סורוקה", לצורך קבלת טיפול.

התיק נחקר על ידי שירות הביטחון הכללי (השב"כ) והיחידה המרכזית של מרחב נגב (מחלק פח"ע) במשטרת ישראל.

לנאשם יוחסו עבירות מעשה טרור של ניסיון לרצח; חבלה חמורה בנסיבות מחמירות; המסתייע ברכבו לפשע.


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: