תגובות

יבנה מחזקת את יחסי החוץ – אמש נחתם הסכם עיר תאומה עם מזרח ברונסוויק

בפגישה שנערכה אמש (11.12) ביבנה בין ראש עיריית יבנה, רועי גבאי, לבין ראש העיר מזרח ברונסוויק בארצות הברית, בראד ג'י כהן, נחתם הסכם עיר תאומה ומסמך הצהרת כוונות משותף להרחבת הקשרים בין הערים.


ראש עיריית מזרח ברונסוויק שבמדינת ניו ג'רזי, בראד ג'י כהן, מבקר בישראל במסגרת מרכז השלטון המקומי והשתתף בתערוכת החדשנות Muni Expo. במפגש חגיגי שנערך הבוקר בעירייה השתתפו גם מנהל הפיתוח הכלכלי, רוברט צוקרמן, מ"מ ראש העיר לשעבר, חיים מסינג, מנכ"ל העירייה, דוד שטרית, נציגי האגף לקשרי חוץ במרכז השלטון המקומי, היועצת המשפטית לעירייה, עו"ד טובה שפירא, דובר העירייה, אריאל הלר, עוזר ראש העיר, רוני רווח ואורחים נוספים.בטקס חגיגי בלשכת ראש העיר נחתם מסמך הצהרת כוונות בין הערים ובו סוכם כי שתי הערים ירחיבו את ההבנה ההדדית ביניהן, יפתחו קשרים בין התושבים וישתפו פעולה בתחומי החינוך, התרבות, הפיתוח הכלכלי, החדשנות והטכנולוגיה.


ראשי העיר פגשו את תלמידי בית הספר למוסיקה בן-גוריון בניהולה של ניצה סולומון-כהן שערכו לפמליה קבלת פנים מרגשת וחגיגית עם דגלי ישראל וארצות והברית. מקהלת בית הספר בניצוחה של ענת קדוש הופיעה בפני האורחים שהתרשמו מהפעילות החינוכית והמוסיקלית הענפה המתקיימת בבית הספר. בבית הספר מאמינים כי המוסיקה היא 'התבלין של השמחה' ותכנית הלימודים מותאמת כך שכל תלמידי בית הספר לומדים את רזי המוסיקה לצד לימודי הליבה. משם המשיכה המשלחת לסיור פנורמי ברחבי העיר ולביקור בפארק השרון המטופח. בבית 'יד לבנים' להנצחתם של חללי העיר שמעו האורחים סקירה מרגשת מפיה של האדריכלית נעמי שילר שעיצבה את היכל ההנצחה. חשוב לציין כי שיתוף הפעולה בין יבנה ומזרח ברונסוויק החל לפני מספר חודשים ע"י מ"מ ראש העיר לשעבר, חיים מסינג יחד עם גורמי העירייה.

מזרח ברונסוויק היא עיר במדינת ניו-גרז'י המונה כ-50,000 תושבים עם קהילה יהודית צומחת. מדובר בעיר מתפתחת המשקיעה רבות בתחומי החינוך, אמנות, התרבות והמסחר.


ראש עיריית יבנה, רועי גבאי: "אנו שמחים ליצור שותפויות עם חברינו החדשים מהעיר מזרח ברונסוויק. סיכמנו על פתיחת ערוץ משותף לקשרים ושיתופי מידע כאשר הדגש יהיה על שיתוף קהילות, סביבה וחדשנות בתחומי החינוך. הקשר שרקמו היום יביא ליצירת ערך עבור תושבי שתי הערים ואנו בטוח שנרקום שיתוף פעולה ייחודי בין הערים, דבר שגם יחזק את הקשר בין המדינות עוד יותר".ראש עיריית מזרח ברונסוויק, בראד ג'י כהן: "אנו גאים בקשר שנוצר היום עם העיר יבנה וגילנו מקום נפלא שהוא מהווה קרקע פורייה לשיתופי פעולה בין הקהילות. יש לנו ערכים משותפים אותם נשמח לקדם לרווחת תושבינו אשר ייהנו מהקשר בין הערים".

צילומים עמרם כהן


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: