תגובות

מירב מיכאלי ביקשה אישור לקבל מימון זר לטיסה לאירוע פוליטי – ונדחתה

יו"ר מפלגת העבודה ביקשה לטוס לאירוע של ארגון "ידידי ישראל" של מפלגת הלייבור הבריטית במימונו • ועדת ההיתרים דחתה את הבקשה, בטענה כי מדובר באירוע פוליטי • מפלגת העבודה: "מבקר המדינה הנחה את השרה לממן את הנסיעה על חשבון המפלגה"

יו"ר מפלגת העבודה מרב מיכאלי ביקשה בחודש שעבר מוועדת ההיתרים של מבקר המדינה אישור לטוס לאירוע של מפלגת הלייבור הבריטית, שמקיימת קשרים פוליטיים עם מפלגת העבודה.

מיכאלי ביקשה לטוס לאירוע של ארגון Labour Friends of Israel במימון אותו ארגון, והסבירה כי במסגרת הנסיעה תנאם באירוע של הלייבור לצד שגרירת ישראל בבריטניה, וכן תפגוש בכירים בקהילה היהודית. מיכאלי ביקשה לטוס לשלושה ימים: 25-22 בנובמבר.


ועדת ההיתרים של מבקר המדינה, שאמונה על האישורים לחרוג מכללי ניגודי העניינים של שרים וסגני שרים, דחתה את הבקשה. הוועדה טענה כי מדובר בטיסה לאירוע פוליטי שמיכאלי מעוניינת לנסוע אליו שלא בכובעה כשרת התחבורה, ועל כן – אין סיבה לחרוג מכללי ניגוד העניינים של שרים, שקובעים כי הם לא יכולים לקבל טובות הנאה או שכר על פעילותם, ויכולים לעסוק בפעילות פוליטית רק ללא תמורה. לדברי הוועדה, טיסה לאירוע הלייבור הוא פעילות פוליטית שמיכאלי מקבלת עליו תמורה.

כמו כן, היועצת המשפטית של משרד התחבורה העבירה את חוות דעתה לבקשת המימון הזר של מיכאלי, וקבעה כי מדובר בנסיעה של מיכאלי בכובעה הפוליטי כיו"ר מפלגת העבודה, ולא בכובעה כשרת התחבורה של ישראל. עם זאת, היועמ"שית של משרד התחבורה קבעה כי השתתפותה של מיכאלי באירוע במימון זר לא נגוע בניגוד עניינים עם תפקידה המיניסטריאלי כשרת תחבורה.

ככלל, יש הנחיית יועץ משפטי לממשלה לקביעת כללים לאישור נסיעה של שרים וסגני שרים לחו"ל במימון זר, וזאת כשיש אינטרס לממשלת ישראל באותו אירוע.

כאמור, ועדת ההיתרים קבעה כי אין סיבה לאשר את הנסיעה בשל העובדה כי מדובר בנסיעה לאירוע פוליטי, ועל כן מיכאלי מימנה את הנסיעה על חשבון מפלגת העבודה..


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: