תגובות

אחד מכל ארבעה בני נוער בישראל חווה קללות ברשת על רקע היותו יהודי • הפרטים המלאים

סקר חדש שמפרסמות היום הליגה נגד השמצה וקרן קונרד אדנאוואר מגלה: אחד מכל ארבעה בני נוער בישראל חווה קללות ברשת על רקע היותו יהודי. מעל 80% מבני הנוער בישראל נתקלו בגילויי אנטישמיות ברשת.

הליגה נגד השמצה וקרן קונרד אדנאאוור מפרסמות היום נתונים מדאיגים על חשיפתם של בני נוער בישראל לאנטישמיות באינטרנט וברשתות החברתיות.

על פי ממצאי הסקר, למעלה מאחד מכל ארבעה בני נוער בישראל (27%) חווה קללות ברשת באופן אישי, על רקע היותו יהודי.


נתון מדאיג נוסף מצביע כי 81% מבני הנוער הישראלים נתקלו בגילויי אנטישמיות ברשת, בין אם באופן כללי ובין אם מכוונים נגדם באופן אישי. רק 14% מהנשאלים ציינו כי לא נתקלו באנטישמיות ברשת.

כאשר בודקים היכן נתקלו בני הנוער הישראליים באנטישמיות ברשת, עולה כי 71% נתקלו בהתבטאויות אנטישמיות של אנשים שונים ברשתות החברתיות, 66% נתקלו בעמודים עם תוכן אנטישמי ברשתות החברתיות, 65% נתקלו בשירים או בסרטונים עם תכנים אנטישמיים ו-30% נתקלו באתרים אנטישמיים של ממש.

קרול נוריאל, מנכ"לית הליגה נגד השמצה בישראל: "הנתונים מוכיחים מעל לכל ספק ובשונה מבעבר, כי בני הנוער בישראל אינם חסינים מפני פגיעתה הרעה של האנטישמיות. אם בעבר נתפסה האנטישמיות כבעיה הבלעדית של יהדות התפוצות, הרי שבעידן הרשתות החברתיות והמשחקים המקוונים, בני הנוער בישראל, המבלים חלק ניכר מזמנם בפלטפורמות הללו חשופים מאוד למתקפות אנטישמיות.

לאור זאת, בני הנוער בישראל צריכים לקבל כלים על מנת להתמודד עם האנטישמיות ברשת".


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: