תגובות

כצפוי: היועמ"שית דחתה את דרישת בן גביר לבלום מינויים – המפכ"ל ייעדר מהטקס

על רקע דרישת בן גביר לעצור את המינויים, הודיע שבתאי באופן חריג כי ייעדר מהטקס במשרד הבט"פ. היועמ"שית לממשלה דחתה את דרישת בן גביר, אך קבעה כי "יש קושי משמעותי" באחד המינויים.

מפכ"ל המשטרה צפוי להיעדר באופן חריג מטקס הענקת דרגות ומינויים במשרד לביטחון הפנים. רנ"צ קובי שבתאי הודיע כי נקרא לבדיקות רפואיות ולכן יאלץ להיעדר מהטקס. האירועים מתרחשים על רקע דרישתו של השר לביטחון לאומי המיועד איתמר בן גביר, שלא לאשר את המינויים החדשים רגע לפני כניסתו לתפקיד. בתוך כך, המפכ"ל צפוי להשתתף הערב באירוע בת מצווה שעורך בן גביר לבתו בישיבה בעיר חברון.

סערת המינויים פרצה בשל ההחלטה של השר בר לב לקדם שני קציני משטרה בכירים. אחד מהם הוא עוזר המפכ"ל, ניצב משנה רועי ולדמן שימונה למפקד מרחב לכיש. ניצב משנה ברק מרדכי, מפקד מרחב לכיש המכהן, צפוי להיות ממונה למפקד מרחב איו"ש.


אתמול פנה יו"ר עוצמה יהודית ליועצת המשפטית לממשלה במכתב דחוף ודרש להורות על עוצר מינויים במשטרה. במכתב ששיגר ח"כ בן גביר ליועצת המשפטית לממשלה, גלי בהרב-מיארה, הוא טוען: "המפכ"ל והשר לביטחון פנים מבצעים מינוי במחטף של בכירים במשטרה ערב כניסתה של הממשלה החדשה". במכתבו הוסיף ח"כ בן גביר וטען כי פנייתו באה "בהמשך להתנהלות בעייתית מאוד שמתרחשת בימים אלה במשרד לביטחון פנים, שעה שיש ניסיון לבצע מחטפים ולהעמיד את השר המיועד לביטחון לאומי בפני עובדות מוגמרות".

היום הודיעה היועצת המשפטית כי היא דוחה את דרישת בן גביר, אך ציינה כי "יש קושי משמעותי במינוי מפקד מרחב ערב הקמת ממשלה חדשה והיה ראוי לערוך בו בחינה משפטית".

בתשובת היועמ"שית נכתב: "כפי שנקבע בפסיקת בית המשפט העליון ולפי הנחיית היועצת, יש מקום לריסון. היועצת סבורה כי המינויים שנערכו נכנסו כבר לתוקף והם בבחינת מעשה עשוי וההתערבות המשפטית בהם מוגבלת, אולם יחד עם זאת קובעת היועצת באשר למינוי המרכזי, מפקד מרחב מג"ב איו"ש כי מדובר במינוי רגיש וכי המינוי בוצע ב-6/12/22 קרוב לכינון המועד לממשלה החדשה. מדובר בקושי משמעותי היה מקום לערוך לגביו בחינה משפטית ומעמיקה ולהביאו בפני היוע"ש טרם ההחלטה בו".


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: