תגובות

בשל התגברות האיומים: האבטחה על יוסי דגן – יותר משר בממשלה

לאחר שארגון הטרור 'גוב האריות' הצטרף ל"גדודי חללי אל אקצה" של הפתח' ולארגון החמאס וקראו אף הם להתנקש בחייו של ראש מועצת שומרון יוסי דגן, החליטה המשטרה להאריך את הגדרתו כמאויים בדרגה הגבוהה ביותר – רמה 6, וכעת הוא מאובטח באופן צמוד, ביתו מאובטח צמוד וחבלנים סורקים את סביבתו מידי בוקר. יוסי דגן הגיב: "אוייבי ישראל יכולים לקפוץ – השומרון ימשיך להיבנות ולפרוח".

ארגון הטרור 'גוב האריות' הצטרף ל"גדודי חללי אל אקצה" – הזרוע הצבאית של הפתח' ולארגון הטרור חמאס, וקראו אף הם להתנקש בחייו של ראש מועצת שומרון יוסי דגן.


"גוב האריות" הפיצו סירטון דרמטי של הלוויות מחבלי הארגון שחוסלו ע"י צה"ל משולבים בקטעי וידאו של ראש מועצת שומרון יוסי דגן מגן על הילדים תוך שימוש באקדחו בפיגוע הירי ליד איתמר לפני כ-3 חודשים.

זאת, ככל הנראה ברקע האשמת ארגון הטרור את דגן כי ניהל קמפיין למבצע צבאי בשכם, כשאשר בהמשך לכך צה"ל ןהשב"כ יצאו למערכה וחיסלו את רוב בכירי ארגון הטרור.

בעקבות כך החליטה המשטרה בהערכת מצב שקיימה להאריך את הגדרתו כמאויים בדרגה הגבוהה ביותר – דרגה 6, ולהמשיך להצמיד אליו אבטחה כבדה שכוללת אבטחה צמודה על דגן 24 שעות ביממה, אבטחה צמודה על ביתו 24 שעות ביממה, וכן סריקות של חבלנים בסביבתו מדי יום, וכמו כן נעשה שימוש במערכות הגנה נוספות ופריסת אמצעי הגנה והתרעה מרחביים מסביבו.
מדובר ברמת אבטחה צמודה ושימוש באמצעים – גבוהים אף יותר משל שר בממשלה.

ההחלטה נובעת כאמור בין השאר מסרטון שהפיץ ארגון הטרור 'גוב האריות' בו נראה סרטון של דגן כשהוא עם אקדח שלוף, מגן על ילדים ותושבים, במהלך פיגוע הירי לעבר צומת בה"ד 3 לאחר מחאת תושבי השומרון כנגד המצב הביטחוני.
במהלך פיגוע הירי ליד איתמר, תועד דגן כשהוא אוחז נשק בידו, מגן בירי על ילדים מול המחבלים שירו עליהם משכם ומחפה עליהם תחת אש כדי שיזחלו אל מקום מבתור מאחורי הרכבים שחנו ליד הציר.

התיעוד עורר זעם גדול בקרב ארגוני הטרור, ובאופן נדיר גם הפתח', גם החמאס וכעת כאמור גם ארגון הטרור "גוב האריות" פרסמו קריאות להתנקש בחייו של דגן ואיומים על חייו.


הסירטון מצטרף לכרוז אשר הפיצה מיד לאחר מכן הזרוע הצבאית של הפת"ח, "גדודי חללי אל אקצא", ובו תמונותיו של דגן אוחז בנשק במהלך פיגוע הירי.

בכרוז יש כוונת ירי על ראשו של ראש המועצה האזורית שומרון.

בכרוז שהופץ, אשר פורסם בין היתר בקבוצת התקשורת של ארגון פתח בשכם, נכתב בשפה הערבית "אלוהים בא אליהם משם לא ציפו והטיל אימה בליבם. תטעמו קצת מהפחד ואנחנו ננקום, אז זכרו היטב ותערבו את מעשינו". כמו כן נכתבה שורה בשפה העברית בה נאמר "אנחנו מחכים לך".

בהמשך לכך הוציא ארגון הטרור חמאס סירטון הסתה וכרוז הקורא אף הוא להתנקש בליו של דגן.
בכרוז מופיע דגן אוחז באקדח ומגן על הילדים בפיגוע כשרובה מכוון אליו ובפוטומונטאז' גופו מנוקב בכדורים.

מאז, כבר כ-3 חודשים, הוגדר ע"י משטרת ישראל ראש מועצת שומרון יוסי דגן כמאויים ברמה 6 – רמת האיום הגבוהה ביותר, והוא וביתו מאובטחים 24 שעות ביממה ע"י מאבטחים חמושים. כעת תוגברה האבטחה עליו והוא מאובטח, כאמור, ברמה הגבוהה מאבטחת שר.

דגן הגיב להחלטת המשטרה ואמר: "אני לא מפחד מאף טרוריסט. ארגוני הטרור יכולים לקפוץ, ואנחנו נמשיך לפתח ולבנות את השומרון. שום איום של מחבלים שפלים לא ירתיע אותנו. נמשיך לדרוש יד חזקה ואפס סובלנות כלפי ארגוני הטרור ושולחיהם מהרשות הפלסטינית. טרור מנצחים בכוח ובנחישות", מסר דגן.


(קרדיט: עדו זאבי).
אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: