תגובות

רשת אל ג'זירה הגישה תביעה נגד ישראל. לפיד: "לא יטיפו מוסר"

רשת אל ג'זירה הודיעה כי הגישה תביעה נגד צה"ל לבית הדין הבינלאומי בהאג, בעקבות הרג העיתונאית הפלסטינית שירין אבו עאקלה. ראש הממשלה היוצא לפיד: "אף אחד לא יחקור את חיילי צה"ל"

לבית הדין הבינלאומי בהאג הוגשה תביעה נגד צה"ל, בעקבות הריגתה של העיתונאית הפלסטינית-אמריקנית שירין אבו עאקלה. כך הודיעה היום רשת "אל ג'זירה" שבה עבדה אבו עאקלה.

ברשת הודיעו, כי התביעה הוגשה לאחר שהצוות המשפטי של הרשת ערך תחקיר סביב המקרה. עוד ציינו ברשת כי ברשותם עדויות וסרטונים המוכיחים לדבריהם כי העיתונאית נהרגה בירי ישראלי.


ראש הממשלה היוצא לפיד התייחס לתביעה ומסר: "אף אחד לא יחקור את חיילי צה"ל ואף אחד לא יטיף לנו על מוסר לחימה, בטח לא רשת אל ג'זירה".

לפני פחות מחודש הודיעה לשכת החקירות הפדרלית של ארה"ב ה-FBI כי פתחה בחקירות נסיבות מות העיתונאית, זאת חרף ניסיונות מצד ישראל למנוע זאת.

כזכור אבו עאקלה נהרגה במסגרת מבצע "שובר גלים", ב-11 במאי 2022, בעת שכוחות צה"ל יצאו לפעילות מעצר מבוקשים בנפת ג'נין. הפלסטינים האשימו במותה את חיילי ישראל – והדבר עורר סערה מדינית גדולה.

לפני מעט יותר מחודשיים פרסמו בצה"ל כי לא ניתן לקבוע באופן חד משמעי על-ידי מי נורתה העיתונאית, אולם הוסיפו כי סבירות גבוהה יותר היא כי שירין נפגעה בשוגג מירי צה"ל, שבוצע לעבר מי שזוהו כחמושים פלסטינים וזאת תוך כדי קרב במהלכו נורה לעבר חיילי צה"ל ירי מסיבי, חסר הבחנה ומסכן חיים.


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: