תגובות

סרטן הערמונית: אחד המומחים המובילים בעולם יגיע לישראל במטרה להציג גישה מהפכנית

אחד המומחים המובילים בעולם יגיע לישראל במטרה להציג גישה מהפכנית של דיוק באבחון מוקדם משופר של סרטן הערמונית בכנס השנתי של איגוד האורולוגים הישראלי שיערך בקרוב.

סרטן הערמונית הוא הנפוץ בעולם, מדי שנה מתגלים כ – 1.4 מיליון גברים עם סרטן הערמונית וכ – 375 אלף מתים מהמחלה.


ד"ר אריק קליין, הוא אחד האורולוגים הידועים בעולם בעל מומחיות מיוחדת בסרטן הערמונית אשר מכהן כמרצה בבית הספר לרפואה של קליבלנד במדינת אוהיו שבארצות הברית.

ד"ר קליין שימש עד לאחרונה כמנהל המחלקה האורולוגית של המרכז הרפואי המוביל קליבלנד קליניק אשר ציין בשנת 2021 כ – 100 שנים לפעילותו עם סניפים ברחבי אמריקה, קנדה ואבו דאבי.

הוא פרסם יותר מ-700 מאמרים שעברו בקרת עמיתים כולל *מחקר בינלאומי חדש המציג גישה מהפכנית* של בדיקה המאפשרת אבחון משופר במיוחד של סרטן הערמונית.

הדבר מתבצע באמצעות בדיקת דם חדשה הנקראת IsoPSA המאפשרת לזהות נוכחות סרטן אגרסיבי בערמונית ברמת דיוק גבוהה באמצעות סמן ביולוגי בדם שמקורו סרטני בלבד.

הודות לבדיקה, ניתן להפחית משמעותית את מספר הביופסיות המיותרות (שהן למעשה ניתוח קטן בהרדמה מלאה) שעוברים המטופלים ולשפר את האבחון המוקדם באופן דרמטי.


הרצאתו של ד"ר אריק קליין (Dr. Eric Klein) בכנס השנתי של איגוד האורולוגים הישראלי שיערך בראשות ד"ר דב אנגלשטיין בעיר אילת, תהיה על מחקר וולידציה פורץ דרך שכלל כ – 1,000 מטופלים והדגים דיוק משופר באבחון ותוך הפחתה של 55% ממספר הביופסיות שבוצעו בפועל למטופלים.

סרטן הערמונית היא הממאירות השכיחה ביותר בקרב גברים בישראל ובעולם. על פי נתוני אירגון הבריאות העולמי מדי שנה מתגלים בעולם כ – 1,414,259 חולים חדשים עם סרטן הערמונית וכ- 375,304 גברים מתים מהמחלה. על פי נתוני משרד הבריאות והאגודה למלחמה בסרטן, במהלך השנה האחרונה התגלו בישראל כ – 2,500 חולים חדשים וכ – 490 גברים נפטרו מהמחלה.

בכנס עתידים להשתתף כ – 250 רופאים מומחים לאורולוגיה, מנהלי מחלקות, מתמחים, והצוות הסיעודי והוא יערך בימים שני עד חמישי 12 – 15 בדצמבר 2022 בעיר אילת. את הפקת הכנס מבצעת חברת AP PRO (ארנון פז), את יחסי הציבור לביקור ד"ר אריק קליין מוביל משרדה של נאוה עינבר. יצוין כי הבדיקה אשר הוגדרה על ידי ה – FDA כפורצת דרך, אושרה לאחרונה על ידי משרד הבריאות והיא כבר זמינה בארץ, נכללת בביטוחי הבריאות הפרטיים ובחלק מקופות החולים. להזמנת הבדיקה, ניתן להתקשר למוקד הטלפוני המאויש 24/7 לטלפון שמספרו 5901* או להיכנס לאתר בליחצה כאן.


(תמונה של ד"ר אריק קליין מאושרת לפרסום ללא תמורה. קרדיט צילום: דוברות המרכז הרפואי קליבלנד קליניק).
אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: