תגובות

פיגוע בחווארה: מחבל דקר לוחם, ניסה לחטוף נשק – וחוסל בירי • צפו

בשעה 16:00 לערך, מחבל פלסטיני חמוש בסכין ניסה לפרוץ רכב ובו זוג ישראלים באיזור חווארה. משהבין שדלת הרכב נעולה, ניסה לפרוץ את הרכב עם אבן, נורה על ידי נהג הרכב(קצין צה"ל בחופשה) שהיה חמוש באקדח.

המחבל, שככל הנראה נפצע מהירי, מזהה צוות לוחמי מג"ב שסיירו בסמוך למקום, נע לעברם ומצליח לדקור את אחד הלוחמים, מפקד הפלוגה שנכח בצוות מסתער לעבר המחבל ולאחר מאבק שבמסגרתו מנסה המחבל לחטוף את נשקו הוא מנטרל אותו בירי.


תמונות הסכין, קרדיט צילום: דוברות המשטרה.

הלוחם ומפקד הפלוגה נפצעו באורח קל ופונו לקבלת טיפול רפואי. המחבל, נוטרל ומותו נקבע במקום.

רגעי נטרול המחבל.

מפקד משמר הגבול, ניצב אמיר כהן, הגיע לאיזור הפיגוע שוחח עם הלוחמים ומפקד הפלוגה שניטרל את המחבל ושיבח את תיפקודם.

תמונות הלוחם שנפצע, קרדיט צילום: דוברות המשטרה.

מפקד הפלוגה, רפ"ק ח' שניטרל את המחבל סיפר: "לקח לנו שנייה להבין שמדובר בפיגוע. זיהיתי את הרכב הישראלי ואת המחבל שמייד התחיל להיאבק עימי. ברגע שהוא אחז לי את הM-16 הבנתי שאם אני לא מנטרל אותו והוא מצליח לחטוף לי את הנשק, יהיה פה פיגוע משמעותי וחפים מפשע רבים יפגעו, שלפתי את האקדח וניטרלתי את המחבל."

מפקד משמר הגבול, ניצב אמיר כהן: "פעלתם בצורה מקצועית ונחושה, החל מהזיהוי המהיר וההבנה שמדובר בפיגוע לצד החתירה למגע והניטרול המהיר והמקצועי של המחבל. המאבק הנחוש שניהלת עם המחבל בידיים חשופות, שליפת האקדח האינסטינקטיבית והמקצועיות שבה ניטרלת את המחבל, לבטח מנעה פיגוע משמעותי בציר הסואן בו נסעו אזרחים ישראלים טרם כניסת השבת. יישר כח, כך אני מצפה מלוחמי משמר הגבול לפעול באירועים מסוג זה."ביקור מפקד משמר הגבול בזירת האירוע. קרדיט צילום: דוברות המשטרה.
אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: