תגובות

מתקרבים להקמת ממשלה: הושג הסכם בין הליכוד לציונות הדתית

כחודש אחרי הבחירות, הושג הסכם בין הליכוד לבין הציונות הדתית.

על פי ההסכם שהושג, הציונות הדתית תקבל את משרד האוצר ברוטציה, משרד העלייה והקליטה ומשרד המשימות הלאומיות.


בנוסף, שר משרי הציונות הדתית ישמש גם כשר במשרד הביטחון שאחראי על ההתיישבות ביהודה ושומרון שיפעל בתיאום ובהסכמה של ראש הממשלה.

כמו כן הציונות הדתית תקבל סגן שר, יו״ר ועדת חוקה, חוק ומשפט ושירותי הדת שיוביל בכנסת את הרפורמה במערכת המשפט ויו״ר ועדת הרפורמות.

סיעת הליכוד והציונות הדתית הגיעו היום לסיכום מסמך תפקידים ושטחי פעולה. מעבר למסמך זה יקבעו בהסכמים קואליציונים מפורטים קווי יסוד, הסדרה בסוגיות זהות יהודית, חינוך, משפט, התיישבות וחברה וסיכומים תקציבים מפורטים.

ראש הממשלה המיועד ח״כ בנימין נתניהו:
״זהו צעד משמעותי נוסף שמקרב אותנו להקמת ממשלת ימין לאומית שתדאג לכל אזרחי ישראל. אני מודה ליו״ר הציונות הדתית על השותפות ומשוכנע שנעבוד יחד בשיתוף פעולה פורה למען עם ישראל״.


יו״ר הציונות הדתית ח״כ בצלאל סמוטריץ׳:
״אנחנו עושים היום עוד צעד היסטורי להקמת ממשלה יהודית, ציונית ולאומית שתחזיר את הביטחון והמשילות, תקדם רפורמה היסטורית במערכת המשפט, תסדיר ותפתח את מפעל ההתיישבות, תחזק את הזהות היהודית ברוח הציונות הדתית ותניף בגאווה את דגל הציונות, קליטת העליה והחברה בישראל. אני מודה לראש הממשלה המיועד נתניהו על האמון, ולחברי, ח"כ יריב לוין, על הובלת המאמצים להקמת הממשלה במקצועיות, בחברות ובהוגנות. יחד נעשה המון טוב למדינת ישראל ונעבוד קשה למען אזרחי ישראל כולם״.

ראש מועצת בנימין ישראל גנץ שפעל יחד עם צוותי המו״מ בימים האחרונים לסגירת ההסכם הקואליציוני מסר: "הובלנו הערב צעד היסטורי גדול לחיזוק ההתיישבות ביהודה ושומרון. כפי שהתחייבתי, מאז כניסתי לתפקיד ראש מועצת בנימין נאבקתי כדי להביא לשינוי משמעותי בחיי התושבים ולהעלות את ההתיישבות קומה. הערב עשינו צעד היסטורי גדול לביצור וחיזוק ההתיישבות והמתיישבים ביהודה ושומרון. אני מודה לראש הממשלה המיועד בנימין נתניהו וליו״ר הציונות הדתית בצלאל סמוטריץ׳ על הבשורה הגדולה שהבאנו לעם ישראל.״

יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר: "מברך את ידידיי ראש הממשלה המיועד בנימין נתניהו ויו"ר הציונות הדתית בצלאל סמוטריץ', שחתמו על הסכם קואליציוני להקמת ממשלת ימין. קורא גם לשאר השותפים שלנו לחתום גם כמה שיותר מהר על הסכם ולהקים יחד ממשלת ימין מלא מלא, כדי שנוכל להתחיל לפעול להחזרת הריבונות, המשילות והביטחון האישי לאזרחי ישראל ולהחזיר סוף סוף את ישראל למסלול


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: