תגובות

המצור יחודש? שוטרי מג"ב חסמו את הכניסה לשכונת קומי אורי ביצהר • צפו

כמעט שנה לאחר שהוסר המצור המשטרתי מעל שכונת קומי אורי ביצהר, שבו שוטרי מג"ב למקום בימים האחרונים והציבו מחסומים בכניסה לשכונה. בקומי אורי חוששים: במערכת הביטחון מתכוונים להחזיר את המצור המשטרתי. בעקבות האירועים האחרונים הפגינו במקום אתמול עשרות תושבים מיצהר – "לכו לטפל באויב".


קרוב לשנה לאחר שמערכת הביטחון החליטה להסיר את המצור המשטרתי שהוטל על שכונת קומי אורי ביצהר, חזרו למקום שוטרי מג"ב בימים האחרונים והחלו לחסום לסירוגין את הכניסה למקום ולסייר בין בתי התושבים.אתמול חסמו השוטרים את דרכם של תושבים מיצהר שהגיעו לשכונה, והציגו בפניהם צו שטח צבאי סגור שהוטל על המקון ותוקפו לשלושת החודשים הקרובים.

על פי הצו החדש, אסורה הכניסה או השהיה של ישראלים בלבד בכל שטח שכונת קומי אורי, ובסמכות של כל שוטר לעצור את מי שישהה בשטח.


בשכונה הביעו הבוקר חשש כי במערכת הביטחון החליטו להשיב את המצור שהיה על השכונה בשנתיים האחרונות, והופסק לבסוף לאחר מאבק ממושך שגרר בעקבותיו לחץ ציבורי נרחב.

בעקבות האירועים האחרונים הפגינו אתמול בסמוך למחסום המג"ב בכניסה לשכונה עשרות תושבים מיצהר, שהניפו כרזות מחאה בהם נכתב "לכו לטפל באויב", ו"לשחרר את קומי אורי".בקומי אורי אמרו הבוקר, "לא יתכן שבזמן שהטרור הערבי בכבישי יו"ש ובשאר הארץ משתולל, מערכת הביטחון בהנחיית הדרג המדיני בוחרים דווקא להילחם בהתיישבות היהודית.
לצערנו נראה כי מדובר בפרפורי הגסיסה של ממשלת גנץ-לפיד".


"אנו מצפים ממשלת הימין שתקום בקאוב לבטל במיידי את כל ההגבלות שהוטלו על קומי אירי, ולהפסיק את מדיניות הרדיפה כנגד ההתיישבות שהנהיג גנץ", מסרו.


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: