תגובות

לראשונה: ניסוי יירוט של מערכת "ברק מגן" כנגד מטרה שדימתה טיל שיוט מתקדם • צפו

לראשונה בוצע יירוט מוצלח של מיירט ארוך טווח ‘LARD׳ מספינת הטילים אח"י מגן מדגם סער 6 כנגד מטרה שדימתה טיל שיוט מתקדם.

זרוע הים של צה"ל, מפא"ת שבמשרד הביטחון והתעשייה האווירית השלימו בהצלחה ניסוי יירוט של מיירט ארוך טווח – ‘LRAD' המהווה חלק ממעטפת ההגנה האווירית של ספינות הטילים מדגם סער 6. מדובר באבן דרך משמעותית בתהליך הפיתוח של מיירט ארוך טווח – ‘LRAD׳ ממערכת ההגנה האווירית 'ברק מגן', שהינה חלק מחליפת מערכות הלחימה של ארבעת ספינות הטילים מסוג סער 6, המהוות נדבך מרכזי בהגנה על הנכסים האסטרטגיים במרחב המים הכלכליים של מדינת ישראל.


במהלך הניסוי, שמהווה הוכחת יכולת ראשונה מסוגה המבוצעת מהים, השלימה בהצלחה מערכת ׳ברק מגן׳ תהליכי גילוי ויירוט במתאר מאתגר, כנגד מטרה שדימתה טיל שיוט מתקדם.

מערכת ׳ברק מגן׳ כוללת מכ״ם מתקדם לגילוי האיומים, מערכת נשק ומיירט ארוך טווח מתוצרת התעשייה האווירית. המיירט מסוג ׳LARD’ , הינו מיירט בעל יכולת התמודדות עם מגוון איומים אוויריים ביניהם: מטוסים, כלי טיס בלתי מאוישים, טילי שיוט, איומים תלולי מסלול, טילי חוף – ים ועוד. מערכת ׳ברק מגן׳ הינה שכבת הגנה נוספת במערך ההגנה הרב-שכבתי אשר תביא לעיבוי מעטפת ויכולות ההגנה האווירית של ספינות הטילים מסוג סער 6.

המערכת מהווה נדבך משמעותי ביכולות ההגנה האוויריות של זרוע הים, בהשגת העליונות הימית ומעורבותה בהכרעה הצה״לית אל מול מגוון איומים ותרחישים מהים והחוף. בנוסף, צפויה המערכת להביא לחיזוק שיתוף הפעולה ההדוק של זרוע הים וחיל האוויר, על ידי הוספת יכולות חדשות, וחיזוק השפה המשותפת והשילוביות בין הזרועות.

ראש מחלקת מטאו"ר (מערכות, טילים ואווירונאוטיקה) במפא"ת, טל: "ההצלחה בניסוי זה הינה פריצת דרך טכנולוגית בתחום מערכות ההגנה הימיות מפני טילים. היכולת המבצעית של מערכת 'ברק מגן' מהווה מכפיל כח עבור ספינות הסער 6 וזרוע הים. המערכת גילתה בהצלחה את המטרה המדמה טיל שיוט במתאר מבצעי ושיגרה לעברה מלב ים את מיירט 'LARD' שהשמיד אותה. המערכת הוכיחה עמידה בדרישות מפא"ת וזרוע הים. הצלחת הניסוי מחזקת את הביטחון שלנו במערכת וביכולותיה להגן על נכסיה האסטרטגיים של מדינת ישראל בים."אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: