תגובות

רה"מ לפיד בפניה ליותר מ-50 ראשי מדינות: "פעלו למניעת ההצבעה בעצרת האו"ם"

ראש הממשלה יאיר לפיד בפניה ליותר מ-50 ראשי מדינות: "פעלו מול הרשות הפלסטינית למניעת ההצבעה בעצרת האו"ם לבקשת חוות דעת מבית הדין הבינלאומי"ראש הממשלה יאיר לפיד שלח אתמול (ב'), 28 בנובמבר 2022, מכתב ליותר מ-50 ראשי מדינות, בו הוא קורא להם להפעיל את השפעתם על הרשות הפלסטינית במטרה למנוע את ההצבעה בעצרת האו"ם לבקשת חוות דעת מייעצת מבית הדין הבינ"ל (ICJ) בנושא הסכסוך הישראלי-פלסטיני.

במכתב מוסיף ראש הממשלה כי אם המהלך למניעת ההצבעה באו"ם לא יצלח, הוא מצפה מידידותיה של ישראל לעמוד לצידה ולהצביע נגד ההחלטה.

ראש הממשלה יאיר לפיד: "החלטה זאת, היא התוצאה של מאמץ מתוזמר להפלות את ישראל, להעמיד בסימן שאלה את חששותינו הלגיטימיות בענייני ביטחון, ולשלול את הלגיטימיות של עצם קיומנו".

רה"מ לפיד מוסיף וכותב כי מעמדו של השטח השנוי במחלוקת יובהר במו"מ ישיר בין ישראל לפלסטינים, והעלאת הנושא לבית הדין הבינ"ל נוגד את עקרון המו"מ הישיר בו תמכה הקהילה הבינ"ל וישחק לידי הקיצוניים.

המכתב נשלח בין היתר, לראשי המדינות הבאות: בריטניה, צרפת, קרואטיה, רומניה, בולגריה, הולנד, סלובקיה, לטביה, גיאורגיה, ברזיל, אורגוואי, פרו וויטנאם.אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: