תגובות

האם צריך משטרה בחריש?

רבני העיר חריש נפגשו עם רב משטרת ישראל לדיון וליבון נושאים הקשורים לחיי היומיום בעיר.
לראשונה נפגשו רבני העיר חריש לשיחה פתוחה וליבון כלל האתגרים העומדים לפתחם של תושבי העיר הדתיים והחרים.
העיר שהוקמה לפני מספר שנים מושכת אליה ציבור גדל ומגוון של חלקים שונים מהציבור החרדי. ישנם קהילות שלמות שמתחילות להתבסס בעיר. וכמו בכל עיר חדשה ישנם צרכים יחודיים לציבור הזה, צרכים בהם הרשות המקומית יכולה לסייע וכמובן ישנו מפגש עם המשטרה המקומית בפיקודו של רפ"ק ענאן מנסור ועם מפקד תחנת עירון הסמוכה סנ"צ דודי רוזנטל.
ולראשונה התקיים מפגש ליבון ולימוד כלל הסוגיות הנוגעות לציבור הדתי חרדי בעיר ביוזמתו של רב המשטרה נצ"מ הרב רמי ברכיהו.
במפגש שהתקיים ביוזמנתו של רפ"ק שמעון לוי ר' תחום החברה החרדית הועלו נושאים הקשורים לפעילות המשטרה בכלל והצורך לשמור על מרקם חיים בה כל אחד יוכל לחיות בבטחה בימי החול, ובשבת, הגשת תלונות בשבת בתחנת המשטרה ופעילות המשטרה במרחב הציבורי. רב המשטרה סקר בפני הרבנים את עבודת המטה הנעשית בחודשים האחרונים במשטרה שעיקרה הנגשת שירותי המשטרה תוך התאמתם להלכה. הרב ברכיהו הציג לנוכחים את פסיקת ההלכה המחייבת התקשרות למשטרה בשבתות ובחגים כאשר נשמע רעש חריג מדירות. פסק ההלכה גובה ע"י גדולי הפוסקים בציבור החרדי הרב אשר ויס, הרב יצחק זילברשטיין, הרב שלמה משה עמאר, הרב שבתי לוי. הרבני נחשפו לפתרונות ההלכתיים בדמותה של ניידת שבת המופעלת על ידי שוטרים שאינם יהודים ועוד.
הרבנים שהשתתפו הרב אלגביש יצחק.
2. הרב ברנד דוד .
3. הרב אשר זיגדון .
4. הרב רייסנר שמואל .
5. הרב אלקבץ יוסף .
8. הרב רמי אלבז .
9. הרב שלמה קדוש.
10. הרב גבריאל מלכי .
11. אודי הרפז .
12. הרב רמי מזרחי .
13. הרב משה פטגו .
14. הרב נגה דוד .
15. הרב שמעון טייכנר.
ועוד….
רב המשטרה הרב רמי ברכיהו ציין כי מדובר במפגשים בהם כל צד לומד את השני וכל המטרה היא לחבר בין הקהילות השונות למשטרת ישראל על מנת לתת מענה מדוייק ומותאם לאוכלוסייה. אין תחליף למפגשים פתוחים, רק כך הציבור יבין את תפקידה של המשטרה ויצרוך את שרותיה במידת הצורך.צילום: דוברות המשטרה
אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: