תגובות

גאווה ישראלית: בתום הליך סינון קפדני – שני סטודנטים ישראלים זכו במלגת קרן רודס לשנת 2023

גאווה ישראלית: בתום הליך סינון קפדני – שני סטודנטים ישראלים זכו במלגת קרן רודס לשנת 2023. הזוכים הם גל רובין, סטודנטית לבריאות הציבור, ויונתן גדעוני, סטודנט למדעי המחשב. בראש ועדת הבחירה עמד מזכיר הכללי של מלגת רודס בישראל דורון ובר, והיא כללה אנשי אקדמיה, יזמים ואנשי תקשורת מובילים – הזוכים ימשיכו ללימודים באוניברסיטת אוקספורד היוקרתית.

מנהיגים לדור העתיד: נציגות קרן המלגות רודס, הודיעה על הזוכים הישראלים במלגה לשנת 2023. הזוכים נבחרו מתוך רשימה מצומצמת של מועמדים שהגיעו לשלב הסופי, והם נבחרו בתום סבב ראיונות שנערכו בידי פאנל מומחים שהורכב מנציג קרן רודס בישראל דורון ובר, אנשי אקדמיה, יזמים, ואנשי תקשורת מובילים.

הזוכים הם:

גל רובין – לומדת לתואר ראשון במדעי הטבע באוניברסיטת מינרווה, שם התמקדה בבריאות אימהות בינלאומית ובהפחתת תמותת אמהות ברחבי העולם. הניסיון הקליני והמחקר שלה עברו דרך ברלין, לונדון, רוצ'סטר, ניו יורק ואריזונה.
רובין הייתה שותפה לכתיבת סדרה של מאמרים המעריכים ומשפרים הנחיות קליניות ליתר לחץ דם בהריון.


באוקספורד היא מתכננת להירשם לתואר שני בבריאות בינלאומית ורפואה טרופית, בתקווה בסופו של דבר להיות רופאה מובילה בבריאות הציבור.

רובין אמרה כי: "היה לי חשוב להתקבל דווקארודס וללמוד באוקספורד, כדי שאוכל ללמוד מהאנשים שנמצאים בחזית המחקר של התחום שלי. המטרה שלי היא להיות רופאה שמובילה מדיניות בריאות הציבור מצד אחד, אבל גם נוגעת בפציינט היחיד ועוזרת לו מהצד השני"

יונתן גדעוני – בעל תואר ראשון בפיזיקה ואסטרונומיה במגמה למדעי המחשב באוניברסיטה העברית שם למד בתכנית המצוינות "אמירים". כעת הוא לומד לתואר MPhil במדעי המחשב מתקדמים באוניברסיטת קיימברידג'.
כתלמיד תיכון הצטרף לחברת ההיי-טק הישראלית מובילאיי כמפתח אלגוריתמים, ולאחרונה סיים התמחות במחשוב קוונטי בגרמניה.

באוקספורד מתכנן גדעוני ללמוד DPhil במדעי המחשב עם התמקדות במכונות אינטליגנטיות אוטונומיות.

גדעוני אמר כי: "רודס זה הרבה יותר מרק מלגה או לימודים בחו"ל. הדבר הכי מדהים שיש כאן זה ההון האנושי. קהילה של אנשים שיש להם יכולות, רצונות ואמביציות לקדם דברים שמשנים את העולם באמת. אני שמח שאוכל לחוות את זה ולתרום את חלקי"


דורון ובר, המזכיר הכללי של מלגות רודס בישראל אמר: "בשנה השביעית שלנו בארץ, אנחנו נרגשים לראות עוד קבוצה יוצאת דופן של מנהיגים ישראלים צעירים במדע, רפואה, ממשל, פילוסופיה, האמנויות ואקטיביזם פוליטי. בתקופה שבה ישראל מתמודדת עם כל כך הרבה אתגרים, משמח לפגוש מנהיגים כל כך מבריקים ואידיאליסטים הנחושים לשפר את החברה שלהם."

מלגות רודס הן מלגות לתואר שני התומכות בסטודנטים מצטיינים ומאפשרות שנתיים-שלוש של לימודים באוניברסיטת אוקספורד, שהיא הוותיקה ביותר ובין האוניברסיטאות היוקרתיות ביותר בעולם.

מלגות רודס, שהונהגו על פי צוואתו של ססיל רודס בשנת 1902, ופועלות בישראל מזה 7 שנים, תשלח שני ישראלים להצטרף לחוקרי רודס מרחבי העולם באוניברסיטת אוקספורד. הלימודים באוניברסיטת אוקספורד יעניקו למלומדים הנבחרים גישה לאקדמאים ברמה עולמית בתחומם, כמו גם לרשת בוגרים בינלאומית הכוללת ראשי מדינות, סופרים זוכי פרס פוליצר, זוכי פרס נובל וספורטאים אולימפיים.
מלגות רודס שואפות ליצור מנהיגים לעתיד העולם והן פרסים מבוססי הישגים הפתוחים לסטודנטים בעלי ידע אינטלקטואלי ואקדמי מוכח השגת רמה גבוהה המפגינה אופי יוצא דופן, מנהיגות, הישגים בפעילויות חוץ-לימודיות ומחויבות לשירות לטובת הציבור.


(בתמונה: גל רובין, דורון ובר ויונתן גדעוני, קרדיט צילום: יערה הלוי).
אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: