תגובות

פעילי שמאל תקפו והציקו לחיילים שהגיבו בחריפות ואמרו: ״בן גביר יעשה פה סדר"

קבוצה של אנשי שמאל (חלקם דתיים וחרדים) יצאו לחברון ל"ביקור סולידיות" עם משפחות פלסטניות אחרי האלימות של השבת האחרונה בעיר. הפעילים הציקו ודחפו חיילי צה"ל שהגיבו בחריפות.

בשני התיעודים המצורפים, שני אירועים במהלך הסיור, בראשון חיילים מכים פעיל לאחר שדחף ותקף אותם. ובשני חייל האומר לפעילים: ״בן גביר יעשה פה סדר – נגמר הבית זונות שאתם עושים פה״.


משוברים שתיקה נמסר בתגובה: ״את ההשפעות של המינוי הקרוב של בן גביר כבר רואים בשטח.״

קרדיט צילומים: עיסא עמרו + טל שגיא.

בצה"ל הוחלט להשעות לוחם גבעתי שתועד מכה באגרוף את פעיל השמאל.

פעיל השמאל אלדד יניב תקף את גנץ, "כן, בני גנץ. אתה שר הביטחון. גם היום. מה אתה עומד לעשות עם זה? כי אתה מבלבל מהבוקר את המח עם בנגביר והפלנגות הפרטיות שיקים בשטחים. וזה כבר קרה במשמרת שלך חביבי".

ח"כ לשעבר יאיר גולן ממרצ תקף, "החורף מגיע בדמותן של שחיתות ממאירה ולאומנות קיצונית ואלימה. חייבים לפעול מהר וביחד כדי להוות חומת מגן לחזון הציוני, כדי להציל את הבית, כדי להילחם על כל מה שיקר לנו בארץ הזו, כי אין לנו ארץ אחרת."

מדובר צה"ל נמסר: מוקדם יותר היום (ו') התפתח חיכוך בין לוחמי צה״ל לאזרחים במרחב העיר חברון. התנהלות החיילים חמורה והאלימות שהופעלה אינה עולה בקנה אחד עם ערכי צה"ל ובכלל זה ערך הממלכתיות. האירועים יתוחקרו ע"י מפקד פיקוד המרכז, אלוף יהודה פוקס. אירוע האלימות ייחקר על ידי המשטרה הצבאית, עם סיומה יועברו הממצאים לבחינת הפרקליטות הצבאית. הלוחמים המעורבים הושעו מפעילות מבצעית עד לתום החקירה."


הרמטכ"ל, רב-אלוף אביב כוכבי מגנה בחריפות כל שימוש באלימות, פיזית או מילולית, ורואה בחומרה כל גילוי אלימות מצד חיילי צה"ל.

הרמטכ"ל סיכם: "האירועים חמורים ביותר ומנוגדים לערכי צה״ל ולפקודותיו. מפקדי צה״ל וחייליו נדרשים לבצע את המשימות בנחישות ובאופן מיטבי תוך שמירה על ערך כבוד האדם וממלכתיות. הנהלים וההנחיות מאפשרים לחיילים חופש פעולה כדי לבצע את משימתם, אך אסור להם להפעיל כח שלא לצורך ואסור להם לנהוג באלימות. מקור עוצמתו של צה"ל הוא בהיותו צבא מקצועי ומשימתי, ערכי וממלכתי״.

יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר התייחס בצאת השבת לאירוע שאירע ביום שישי בחברון, בעקבותיו הושעו שני לוחמים במהלך עימות מול אנשי שמאל הקיצוני שהגיעו למקום.

ח"כ בן גביר: "אני מכיר היטב את אנשי השמאל הקיצוני שמגיעים לחברון: הם מתעללים בחיילים, מבזים אותם, מקללים אותם, והרבה מאוד פעמים גם תוקפים אותם. אני קורא למשטרה לבדוק האם במקרה הזה אנשי השמאל הקיצוני לא התגרו בחיילים ופגעו בהם ראשונים כך שהתמונות שהוצגו מהאירוע היו מסולפות ולא בכדי שירתו צד אחד בלבד".

יחד עם זאת, אומר ח"כ בן גביר: "אין מקום לפגיעה באנשי שמאל קיצוני על רקע דעותיהם – זה ברור, אך מאידך גיסא אנו עדים לכך שיותר מידי פעמים אותם אנשי שמאל קיצוני מצלמים רק חלק אחד של העימות. כאמור, אני קורא למשטרה לבדוק את המקרה היטב, וככל שיסתבר שאותם אנשי שמאל קיצוני פגעו בחיילים ותקפו אותם – יש לעצור אותם מיד ולהעמידם לדין".


תגובות לכתבה:

  1. מיואש

    וואו, עוד וידאו שמוכיח שהנאצים הם נאצים, כאילו שלא ידענו את זה קודם.
    והכותרת פה, לא פחות נאצית.

כתיבת תגובה: