תגובות

שוטרים ורופאים הותקפו בבית החולים – נעצרו שלושה חשודים

כוחות משטרה הוזעקו לפני זמן קצר לבית החולים הדסה הר הצופים בירושלים, בעקבות אירוע אלימות ותקיפת אחות ביה"ח בהר הצופים בירושלים ע״י בני משפחה של אדם שקיבל טיפול רפואי מציל חיים בבית החולים.

כוח משטרה של תחנת שלם במחוז ירושלים, הגיעו בתוך זמן קצר מאוד למקום, וכשהחלו לברר את נסיבות האירוע ולטפל בו הותקפו אף הם באלימות ע״י בני משפחת המטופל, שהפרו את הסדר במקום, נהגו באלימות וגרמו נזק לציוד בית החולים.


כוחות משטרה נוספים של מחוז ירושלים שהוזעקו למקום, נאלצו להשתמש בכוח נגד המעורבים ולהרחיקם מהמקום. השוטרים עצרו שלושה חשודים בחשד לתקיפה, אלימות והפרת הסדר במקום (בני משפחתו של המטופל, תושבי מזרח ירושלים) והם הועברו לחקירה בתחנת המשטרה.

ממשטרת ישראל נמסר: "אנו רואים בחומרה רבה אלימות כלפי צוותים רפואיים או שוטרים, ונמשיך לפעול בנחישות נגד אלימות מכל סוג שהיא, בפרט כלפי עובדי ציבור וצוותים רפואיים הפועלים במסירות להצלת חיים עד למיצוי הדין עם העבריינים".

מבית החולים הדסה הר הצופים נמסר: "משפחה של מטופל בהחייאה השתוללה בשעה האחרונה במיון בהדסה הר הצופים, בארוע שהחל בדחיפתה של אחות, על ידי בן המשפחה. מאבטחי בית החולים הזעיקו את משטרת ישראל ובני המשפחה המשיכו בהתנהגות האלימה, תוך גרימת נזק לציוד ולצוות."

פרופ׳ יורם וייס מנכ״ל הדסה אמר בתגובה: ״לא ניתן לעבור בשתיקה על ההתפרעות הקשה במיון והפגיעה בצוותים שעוסקים במלאכת הצלת חיים – ללא קשר למצב הרפואי והתחושות שלהם. בשעה זו אנו עוטפים את מי שנפגעו ונמצאים בסערת רוחות. אנו מודים לשותפנו במשטרת ישראל על השבת הסדר למקום יחד עם מאבטחי בית החולים בפעולה מהירה ונחרצת. אני שמח שבטווח החודשים הקרובים, לאחר מאמצים רבים, תקום נקודת שיטור קבועה שתחזק את תחושת הבטחון בקרב הצוותים והמטופלים שלנו״.

מנהלת הדסה הר הצופים, ד״ר תמר אלרם הוסיפה כי: ״צוותי בית החולים, העושים עבודתם במסירות אינסופית אינם שקי אגרוף ובוודאי שלא נקבל כל פגיעה, קלה עד חמורה בהם. אנו נמשיך לטפל בתושבי ירושלים ונמשיך להגן על הצוותים שלנו. אני מודה למשטרת ישראל על הטיפול המיידי בארוע הקשה היום״.



אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: