תגובות

שנה לפיגוע: תיעוד דרמטי מקרב היריות בין השוטרים למחבל

בדיוק שנה אחרי הפיגוע, מתפרסם תיעוד נדיר של קרב היריות בו ניטרלו השוטרים ממחוז ירושלים את המחבל, איש הדת פאדי אבו שחידם ממזרח ירושלים. בפיגוע ברחוב השלשלת בעיר העתיקה נרצח אליהו קיי ז״ל עולה חדש מדרום אפריקה שעבד כמדריך בכותל המערבי ונפצעו שני אזרחים נוספים. צפו בתיעודים:

היום לפני שנה בדיוק -בתאריך 21.11.21 בשעות הבוקר, מחבל חמוש בנשק ביצע פיגוע ירי לעבר עוברי אורח ברחוב השלשלת בעיר העתיקה בירושלים. בתוך שניות מרגע הירי, כוחות משטרה של מרחב דוד במחוז ירושלים ולוחמי מג״ב הפועלים בעיר העתיקה חתרו למגע, השיבו בירי לעבר המחבל וניטרלו אותו בתום קרב יריות. מותו של המחבל (פאדי אבו שחידם בן 42, תושב מזרח ירושלים) נקבע במקום.

פיגוע בעיר העתיקה בירושלים: הרוג וארבעה פצועים מירי – המחבל חוסל | תיעוד


כתוצאה מפיגוע הירי, נרצח אליהו קיי ז״ל, עולה חדש מדרום אפריקה שעבד כמדריך הסברה ברחבת הכותל המערבי. בפיגוע נפצעו שני אזרחים נוספים, אזרח אחד באורח קשה ואזרח נוסף באורח קל, והם פונו לקבלת טיפול רפואי. בנוסף נפצעו בפיגוע שני שוטרים.

כוחות משטרה גדולים הוזעקו לאזור, ובנוסף לנשק עמו בוצע הפיגוע, ברשות המחבל נתפסה גם סכין. מפקד מחוז ירושלים ניצב דורון תורג׳מן קיים במקום הערכת מצב ולזירת הפיגוע הגיעו השר לביטחון הפנים ומפכ״ל המשטרה. חקירת הפיגוע נוהלה ע״י היחידה המרכזית של מחוז ירושלים יחד עם שב״כ, ובתחילת השנה כוחות משטרה ומג״ב של מחוז ירושלים אטמו והרסו את ביתו של המחבל במ.פ שועפאט.

לפני שבועיים (7.11.22) במהלך טקס העיטורים של משטרת ישראל לשנת 2022, הוענקו עיטורי מופת לשוטרים שנטרלו את המחבל בתום קרב יריות. העיטורים הוענקו לפקד סוקראט סובח, רס״ר ענת אמקייס ורס״ר איילה צהיינך שנפצע בפיגוע- שוטרי מחוז ירושלים, לרס״מ אורנית שפרקר שוטרת תגבור המשרתת כיום במחוז דרום, ולסמ״ר ירין בלקר לוחם במג״ב ירושלים, על נחישותם ואומץ לבם.

פקד סוקראט סובח קצין במחוז ירושלים שפיקד בשטח על השוטרים והלוחמים בעת קרב היריות ונטרול המחבל, שיחזר בימים האחרונים את הפיגוע ואמר: ״הייתי ביומן ואז שמעתי דיווח קצר של שוטרת בגל (קשר) של ירי בשלשלת. באותו רגע יצאתי מהיומן בריצה מהמדרגות ונכנסתי במנהרה. תוך כדי שאני מתקדם אני שומע את היריות והצעקות של האנשים. עליתי לכיוון רחוב השלשלת וממש בכניסה לסמטה שוטרים עמדו ותפסו מחסה במקום. חברתי לכוח במקום צעקתי ושאלתי את השוטרים איפה המחבל ותוך כדי אני שומע את היריות ומרגיש את השריקות של הכדורים. הבנתי שהירי והאירוע מקדימה. ביקשתי מהחברה׳ לבוא אחרי והתקדמנו בסמטה. תוך כדי שאני מתקדם אני מרגיש את השריקות של הכדורים, שולף את האקדח ומבצע ירי ומתחיל לנהל את הלחימה. מתקדם יחד עם שתי השוטרות שהתחילו לנהל את הלחימה לפני מול המחבל. אני מזהה בלתי מעורבים שנקלעו לסיטואציה בתוך הסמטה וצועק להם ״לשכב משטרה״. תוך כדי יריות אנשים נענו להוראות, שכבו והתרחקו מהמקום. המחבל באותו רגע התקדם לכיוון שלנו והמשכנו לנהל לחימה משני הכיוונים עד שהצלחנו לנטרל את המחבל״.


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: