תגובות

תושבי טירת הכרמל ? בקרוב פינוי בינוי במתחם בן צבי • הפרטים המלאים

פינוי-בינוי במתחם בן צבי: 730 דירות חדשות, שדרוג תשתיות והקמת מבני ציבור.


עשרות תושבות ותושבי טירת כרמל השתתפו אמש (ראשון) במפגש שיתוף ציבור שהתקיים בבית לזרוס בעיר, בנושא מיזם ההתחדשות העירונית במתחם בן צבי. עקרונות השיתוף לתהליך נקבעו על ידי ראש העיר, אריה טל, במטרה להעמיק את מערכת האמון בין הרשות לתושבים. במהלך המפגש הציגו נציגי הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית ומשרד דרמן ורבקל אדריכלות, לצד ראש העיר אריה טל ואדריכלית העיר רעות זיגדון את התוכנית המוצעת, המגדירה את אופן הפיתוח העתידי של המתחם כולו והשיבו על שאלות הקהל.


על פי התכנון המוצע, על שטח התכנון, המשתרע על פני כ-42 דונם, ייבנו 730 דירות חדשות במקום 123 דירות הקיימות בו כיום, בגודל ממוצע של 115 מ"ר.
התוכנית המוצעת כוללת התחדשות מגורים – הקמת בניינים חדשים בסטנדרט מודרני, עם מעלית ומיגון; דירות חדשות, עם תוספת של 25 מ"ר ו-12 מ"ר מרפסת; פיתוח שטחים ירוקים, תוספת גינות ושטחים פתוחים; שבילים ירוקים להולכי רגל; שדרוג תשתיות – ביוב, חשמל וניקוז; התאמת הרחוב למעבר המטרונית העתידית; תוספת מבני ציבור בהתאם לצרכי התושבים – שבעה גני ילדים, שישה מעונות יום, מרפאה שכונתית, תחנה לבריאות המשפחה, מועדון נוער ובית כנסת; ותוספת מסחר.
על פי החזון שהוצג במפגש, מרחב המגורים החדש יהיה מגוון, ויקודמו מסלולי הליכה וקישוריות בשכונה בין מגוון שטחים פתוחים לטובת הציבור. עקרונות התכנון יבטיחו את התאמת גובה הבינוי למגבלות הבנייה לגובה, בהתאם להנחיות משרד הביטחון בשל הקרבה לבסיס צבאי; וכן את הרחבת רחוב רזיאל לטובת ציר המטרונית וחיבור לשכונת איילת הכרמל. כמו כן, רחוב נתן אלבז יוארך עד רחוב רזיאל; לאורך רחוב רזיאל תוקם חזית מסחרית, בסמיכות לצומת הרחובות רזיאל ובן צבי; ויוקם חיץ בסמיכות לבית העלמין ובגבול הדרום-מערבי של המתחם באמצעות שימושים ציבוריים, שטחים פתוחים או דרכים. נוסף על כך, תאפשר התוכנית המוצעת פתרון חניה משולב של קומת חניון תת קרקעית ומבנה חניה.
את הדיירים במיזם מלווה עו"ד גילי דוד ממשרד כרמית וובר קסטלמן ושות'.

ראש העיר טירת כרמל, אריה טל: "טירת כרמל מעודדת התחדשות עירונית ומיזמי פינוי-בינוי, למען איכות חיי התושבים ושיפור פני העיר, בטיחות המבנים, וחיזוק הבסיס הכלכלי של העיר. זו הדרך היחידה לקדם שכונות ובתים ישנים, במיוחד כשמדובר בבעלות פרטית שבהם יש סכנת קריסה. התחדשות עירונית מאפשרת יצירת תמהיל חברתי ומגלמת שיקול כלכלי כדאי לעיר. זו הזדמנות פז לשדרג תשתיות ולהכין את העיר לעתיד, ועל כך אני מברך. הדרך להצלחת העיר רצופה בשיתופי פעולה, כגון שיתוף הציבור לכל אורך התהליך ועידוד יזמים קהילתיים ותושבים שמעוניינים לתרום לבינוי הקהילה וקידום העיר".

צילום: דוברות עיריית טירת כרמל


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: