תגובות

באופן רשמי: סמוטריץ' ובן גביר נפרדו ויפעלו כשתי סיעות

לאחר שהודיעו כי לאחר הבחירות יתפצלו. מפלגות 'הציונות הדתית', 'עוצמה יהודית' ו'נעם' התפצלו באפון רשמי לשלוש סיעות נפרדות.

לפני זמן קצר אושר באופן רשמי פיצול מפלגת 'הציונות הדתית – עוצמה יהודית – נעם' שהפכו לשלוש סיעות שיפעלו בנפרד בתוך הכנסת.

'הציונות הדתית' תונהג תחת בצלאל סמוטריץ', 'עוצמה יהודית' תונהג תחת איתמר בן גביר ומפלגת 'נעם' תהיה סיעת יחיד של ח"כ אבי מעוז.


לצד זאת ובצל הדיווחים על הפיצול, ב'עוצמה יהודית' הבהירו כי הם ממשיכים את שיתוף הפעולה עם סמוטריץ', ובן גביר לא ייכנס לממשלה בלעדיו

מאז הבחירות פתח 'הליכוד' בסבב משא ומתן עם כלל המפלגות השייכות לגוש הימין, אך המו"מ עם 'הציונות הדתית' נכון לשעה זו עדיין תקוע, בין היתר בשל הדרישה לתיק הביטחון או האוצר עבור סמוטריץ'.

בתחילת הדיון בוועדה, אמר יו"ר מפלגת נעם ח"כ אבי מעוז כי "אנחנו נוהגים לקיים הסכמים, ולכן על פי ההסכם שנחתם, אני מבקש להתפלג מסיעת הציונות הדתית."

כאמור, יו"ר 'עוצמה יהודית' חבר הכנסת איתמר בן גביר, החליט להתפצל כפי שנקבע בהסכם בינו לבין סמוטריץ', ובמהלך כהונת הכנסת יכהנו כשתי מפלגות נפרדות.

למרות הפיצול, בן גביר הודיע כי השותפות עם סמוטריץ' נמשכת והוא לא ייכנס לקואליציה בלעדיו.


בנוסף, בן גביר קרא לנתניהו להעתר לבקשותיו של סמוטריץ' והודיע כי הבלוק בינו לבין סמוטריץ' עודנו קיים.

ח"כ יצחק וסרלאוף אמר בדיון בועדה המסדרת, כי "בקשת ההתפלגות הינה בהתאם לסיכום מלפני הבחירות".

יו"ר הוועדה ח"כ יואב קיש אמר כי "כולנו מצטרפים לבקשה להזדרז בהקמת הממשלה החדשה. חשוב שהמו"מ הקואליציוני יסתיים בהקדם. כולם צריכים להבין את גודל השעה, ואנחנו רואים מה המחיר אם לא נתכנס במהירות להסכמות".


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: