תגובות

לאחר מאבק ארוך: קבורה בחינם לתושבי בני ברק – "אנו נמצאים ברגע היסטורי" • כל הפרטים

בשורה חשובה לתושבי בני ברק: על פי הסכם חדש, שנחתם בין עיריית בני ברק לעיריית אלעד ובשותפות חברה קדישא תל אביב וחברה קדישא פתח תקווה – תושבי בני ברק יהיו זכאים לקבורה בחינם בבית העלמין החדש בעיר אלעד • ראש עיריית בני ברק אברהם רובינשטיין: "זה היה מאבק שכולו חסד של אמת. אנו נמצאים ברגע היסטורי בתולדות עיר התורה".רגע היסטורי בבני ברק: לאחר מאבק ממושך סיימה העירייה בראשות ראש העיר הרב אברהם רובינשטיין את סאגת בית העלמין לתושבי בני ברק. במסגרת הסכם חדש שנחתם על עיריית אלעד, בשיתוף חברה קדישא תל אביב וחברה קדישא פתח תקווה, יזכו תושבי בני ברק בקבורה בחינם בבית העלמין העירוני החדש "לחיים" בתחומי העיר אלעד.נושא פתרון בעיית בית העלמין הוצב על ידי ראש העיר בני ברק הרב אברהם רובינשטיין כדגל עיקרי בפעילותו ובפעילות העירייה בראשותו, זאת במטרה להעניק פתרון קבורה הולם למשפחות תושבי בני ברק שאיבדו את יקיריהם ונאלצו לשלם עשרות אלפי שקלים על קבורה כהלכה.


בתום מאבק ממושך הגיעה עיריית בני ברק להסכם עם עיריית אלעד בראשות הרב ישראל פרוש, להקצאת מקומות קבורה ללא הגבלה לתושבי העיר בני ברק. עיריית בני ברק תשתתף בעלויות הקמת ופיתוח בית העלמין החדש באלעד באמצעות תקציב מיוחד, ותושבי העיר יזכו לקבורה כדת וכהלכה ללא כל עלות.


המהלך המורכב מתבצע בשיתוף פעולה מלא גם עם הנהלות חברה קדישא הגדולות והמשמעותיות באזור – חברה קדישא פתח תקווה שבית העלמין מצוי באחריותה, וחברה קדישא תל אביב בראשות הרב אברהם מנלה, שהשקיע רבות לפתרון המצוקה.


בית העלמין החדש, הנושא את השם "לחיים", ממוקם בתחומי העיר אלעד במרחק של 15 דקות מבני ברק. הוא נתקדש בקיץ האחרון על ידי רבני העיר אלעד, רבני העיר בני ברק וגדולי ההוראה שליט"א במעמד ראשי העוסקים בחסד של אמת – הנהלת חברה קדישא פתח תקווה. כבר כיום טמונים בבית העלמין עשרות נפטרים.


"זהו יום היסטורי ומיוחד בדברי ימיה של העיר בני ברק", אמר ראש עירית בני ברק, הרב אברהם רובינשטיין. לדבריו, "לראשונה זה מאה שנה זוכה בני ברק, המטרופולין היהודי הגדול בעולם כולו, לבית עלמין משלה ללא כל עלות וללא כל תמורה, ולקבורה כדת וכהלכה בתכלית ההידור כרצון העיר ומאוריה.
"כך הגיע לפתרון נושא אקוטי זה, שישב כאבן ריחיים נוראה על צווארם של אלפי משפחות בעיר בשעות הקשות ביותר. בני ברק זוכה לחולל שינוי מן הקצה אל הקצה, שינוי שהושג במסירות נפש אמיתית ובעמל כביר של הצוות העירוני וצוות לשכת ראש העיר, עיריית אלעד בראשות ידידי הרב ישראל פרוש שהתמסר לנושא בכל מאודו, הנהלות החברה קדישא וכל השותפים לעשייה כבירה זו, שכל כולה חסד עם החיים והמתים וקידוש שם שמים".רבני הערים אלעד ובני ברק בטקס קידוש בית העלמין החדש באלעד
אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: