תגובות

לפיד בישיבת הממשלה האחרונה: "נחזור מהר יותר משחושבים"

ראש הממשלה יאיר לפיד, נפרד מהממשלה בישיבה האחרונה של הממשלה ה-36. בפתח הישיבה אמר כי: "הממשלה הזו העבירה בכהונתה הקצרה 1,613 החלטות, בכל תחומי החיים – כולן לטובת אזרחי ישראל. לא פעלנו רק לטובת אלה שבחרו בנו. לא עבדנו רק בשביל הגוש או המחנה".

עוד הוסיף כי "לממשלה בישראל יש תפקיד ברור: לשמור על המדינה. לשמור חוק. לשמור על הפרדת הרשויות. לשמור על הבטחון והכלכלה. לשמור על מעמדה של ישראל בעולם. לשמור על הדמוקרטיה הישראלית. עמדנו בכל המשימות האלה בהצלחה ניכרת".


בסיום דבריו אמר: "חבריי השרים, היה לי לכבוד לשרת אתכם יחד את המדינה הזו ואת אזרחיה. אנחנו עוד נחזור לחדר הזה, מהר יותר ממה שאתם חושבים".

דבריו המלאים:

"זוהי הישיבה האחרונה של הממשלה ה-36 של מדינת ישראל. זו היתה ממשלה שידעה לא מעט סערות פוליטיות, אבל יותר מכל – זו ממשלה שעבדה קשה למען מדינת ישראל ולמען אזרחי ישראל.

יחסית לזמן הקצר שהממשלה כיהנה – שנה וחצי בסך הכל – רשימת ההישגים של הממשלה הזו היא יוצאת דופן. בהובלת קודמי בתפקיד, נפתלי בנט, הממשלה הוציאה אותנו ממשבר הקורונה בלי אף סגר.

חילצנו את המדינה ממשבר כלכלי. העברנו תקציב מדינה אחרי יותר משלוש שנים בלי תקציב. הורדנו את הגירעון ואת האבטלה למספרים שהם מהנמוכים בתולדות המדינה. העלינו את שכר החיילים ב-50%, העברנו את תוכנית "ממדים ללימודים" למען הלוחמים שלנו.


במבצע "עלות השחר" הכינו מכה קשה את הג'יהאד האיסלאמי בעזה וסיכלנו את בכיריו בלי שנפגע אף ישראלי. במבצע "שובר גלים" ביהודה ושומרון פירקנו את תשתית ארגון הטרור "גוב האריות" ומנענו מאות פיגועים.

בעבודה מדוייקת וחכמה מול הממשל הדמוקרטי מנענו את חידוש הסכם הגרעין עם איראן. פעלנו נגד תשתיות הטרור האיראניות בכל מקום, כולל רחוק מאוד מגבולות ישראל.

פתחנו שגרירויות ונציגויות באיחוד האמירויות, במרוקו ובבחריין. הקמנו את "פורום הנגב". חידשנו את היחסים עם תורכיה. תיקנו את היחסים עם מצרים וירדן. חתמנו הסכם היסטורי עם לבנון על הגבול הימי.

בעת ביקורו של נשיא ארה"ב ג'ו ביידן בישראל, חתמנו עם ידידתנו הגדולה על "הצהרת ירושלים", שבה התחייבה ארצות הברית התחייבות אסטרטגית לשלומה, בטחונה ושגשוגה של ישראל.

הקמנו את תוכנית "מסלול בטוח" שהגיעה להישגים רבים במלחמה בפשיעה בחברה הערבית. הקמנו שתי ועדות חקירה ממלכתיות, אחת לחקירת האסון בהר מירון, השניה לחקירת פרשת הצוללות וכלי השייט.

העברנו את רפורמת התקנים שהוזילה את מחיריהם של עשרות מוצרים. העלינו את גיל הפרישה לנשים. העלינו את שכר המורים ושיפרנו את תנאי העבודה שלהם. העלינו באופן דרמטי את הקצבאות לניצולי השואה.

אני עוצר כאן, למרות שהרשימה עוד ארוכה. הממשלה הזו העבירה בכהונתה הקצרה 1,613 החלטות, בכל תחומי החיים – כולן לטובת אזרחי ישראל. לא פעלנו רק לטובת אלה שבחרו בנו. לא עבדנו רק בשביל הגוש או המחנה.

לממשלה בישראל יש תפקיד ברור: לשמור על המדינה. לשמור חוק. לשמור על הפרדת הרשויות. לשמור על הבטחון והכלכלה. לשמור על מעמדה של ישראל בעולם. לשמור על הדמוקרטיה הישראלית. עמדנו בכל המשימות האלה בהצלחה ניכרת.

חבריי השרים, היה לי לכבוד לשרת אתכם יחד את המדינה הזו ואת אזרחיה. אנחנו עוד נחזור לחדר הזה, מהר יותר ממה שאתם חושבים".


ראש הממשלה יאיר לפיד בפתח ישיבת הממשלה. צילום: חיים צח/ לע"מ.
אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: