תגובות

אלות, סלעים, חפצים וכיסאות: כמעט לינץ בנשים וילדים בשכונת עמישב ברמלה

בשישי בערב, לאחר ניפוץ שמשה של משפחה יהודית בשכונה, התכנסו תושבים לתפילת שבת בצמוד לבית המשפחה כשלפתע פורעים ערבים תקפו את המתפללים.

הפורעים תקפו באלימות קשה שכללה אגרופים, הכה באלות והשלכת סלעים, חפצים וכיסאות לעבר היהודים. התושבים הזעיקו את המשטרה, הניסו את הנשים והילדים לבית סמוך וניסו להגן על עצמם עד להגעת הכוחות.


כוחות גדולים של משטרה ויס"מ הגיעו למקום ועצרו שלושה פורעים ערבים. למרות ניסיון הלינץ החמור ועל אף התחייבות השוטרים במקום שוחררו הפורעים האלימים לאחר שעות בודדות בתחנה.

כאמור, אירוע חמור זה מצטרף לשני אירועי ידוי אבנים שהתרחשו בשכונה בשישי בהם שמשת רכבם של משפחה יהודית נופצה ונזרקו אבנים לעבר בית של משפחה יהודית נוספת.

"פשוט טירוף מוחלט מה שהתחולל כאן בכניסת השבת. פורעים ערבים משתוללים ותוקפים מכל הבא ליד. בנס נמנע כאן אסון ודם." אומר יאיר אחד מהמתפללים שהיה במקום "אנחנו עסוקים בהרגעת הילדים הקטנים שראו את ניסיון הלינץ הזה במרכז מדינת ישראל."

ממנהלת עמישב נמסר בתגובה: "רמלה זה לא רמאללה. אנחנו דרושים ביטחון ושקט עבור ילדינו! ניפוץ שמשה בשישי וכמעט לינץ' בשבת הוא מציאות בלתי נתפסת. חמור מאוד שהפורעים משוחררים אחרי שעות בודדות בלא כלום.

אנחנו פונים לממשלה הבאה בדרישה אם מדינת חפצת חיים אנו עלינו לפעול ביד קשה כלפי הפורעים. העמדה לדין עם כתבי אישום חמורים והפסקת ההכלה של כל אירועי האלימות. רק בדרך זו יושב השקט לשכונה."אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: