תגובות

עיריית ראשון לציון השיקה את התנועה הסביבתית הירוקה הראשונה בארץ • צפו

ראשונים גם להשפיע על הסביבה: עיריית ראשון לציון חנכה את ה"נוער הירוק" – תנועת הנוער הסביבתית הראשונה בארץ, כחלק מקידום נושא איכות הסביבה ושיפור המצב הקיים. במתחם הוקמה גדר אקולוגית בסיוע בית הספר לעיצוב במכללה למינהל. ראש העירייה, רז קינסטליך: "תחום איכות הסביבה קרוב לליבי, והוא בראש סדר העדיפויות שלנו שכן כרשות מקומית יש לנו מחויבות לפעול בנושא. בטוח שהחניכים בתנועה הירוקה ירתמו את הקהילה בעיר".

אחד הנושאים היותר בוערים בשנים האחרונות הוא איכות הסביבה. רק לאחרונה התקיימה ועידת האקלים העולמית של האו״ם בשארם א־שייח' שבמצרים שבה דנו בפעולות לצמצום השפעת האדם על האקלים. נושא האקלים הוא בראש סדר העדיפויות של עיריית ראשון לציון, ואתמול (רביעי) חנכה העירייה את התנועה הירוקה הראשונה בארץ. למעשה, מדובר ביוזמה של ראש העירייה, רז קינסטליך, שפעל להקמת תנועת נוער חדשה בעיר העוסקת בנושאי איכות הסביבה, מיחזור וחשיבה ירוקה.

עוד לפני ההשקה, קיימו בעירייה קיימו שיתוף ציבור לגבי הלוגו של התנועה הירוקה וערכו סקר בין בני הנוער בעיר. במהלך החודשים האחרונים הכין אגף נוער וצעירים בעיריית ראשון לציון את המבנה לקראת פתיחת תנועת הנוער, כאשר במתחם הוקמה גדר אקולוגית בסיוע בית הספר לעיצוב במכללה למינהל, שהיה שותף לכל התהליך.

התנועה פעילה עבור שתי קבוצות גיל – קבוצה צעירה מכיתות ג' ועד ו', וקבוצה בוגרת שמשלבת תלמידי חטיבות ביניים ותיכון. החניכים יעסקו בפרויקטים בתחומים שונים – החל מאומנות ממוחזרת, ניקוי חופים, פעולות למען חיות, יצירת מרחב חינוכי ירוק ועוד, כאשר הערכים המובילים של התנועה הם חינוך למודעות סביבתית, יוזמה ואקטיביות בכל הקשור למשבר האקלים שאנו חווים.
רז קינסטליך, ראש עיריית ראשון לציון: "תחום איכות הסביבה והמיחזור קרוב לליבי והוא בראש סדר העדיפויות שלנו. כרשות מקומית יש לנו מחויבות לשמור על הסביבה ולפעול לשיפור המצב הקיים. החלטנו שצריך להקים בראשון לציון תנועת נוער ירוקה שמטרתה לפעול למען השמירה על איכות הסביבה וכן לרתום את הקהילה בעיר לחשיבות הנושא, מתוך הבנה שזאת המחויבות שלנו למען הדורות הבאים. אני בטוח שהחניכים בתנועה הירוקה יעשירו את הידע שלהם, יסחפו את יתר התושבים והמודעות לנושא תעלה".

כידוע, עיריית ראשון לציון נמצאת בחזית הובלת המאבק בשמירה על איכות הסביבה ולאחרונה אף זכתה בתחרות Green-Ten על הצטיינות בעשייה סביבתית. בשנה האחרונה יצאה העירייה בפרויקט ייחודי של שימור עצים, מתקיימות פעולות לעידוד המיחזור והוצבו פחים כתומים בכל בניין בעיר; בעבר נערכה תחרות מיחזור בין כל הבתים ברחבי העיר וקמפיין הסברה עירוני; תאורת הרחוב היא חסכונית בחשמל; עיריית ראשון לציון מעודדת בנייה ירוקה; הוקמו מערכות סולאריות לייצור אנרגיה מתחדשת על מבני ציבור, ונעשה שימוש במי הגשמים להשקיית הגינות במערב העיר ובאצטדיון העירוני. כמו כן, תלמידי כיתות ד' עד ז' לומדים לכל אורך השנה על איכות הסביבה ובחודש מאי האחרון נערכה צעדת אקלים בהשתתפות אלפי בני נוער ברחבי העיר.


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: