תגובות

תכירו: אלו הדיפלומטים המצטיינים של משרד החוץ השנה

היום הוכרזו מצטייני משרד החוץ בארץ ובחו"ל. בין השמות הבולטים השנה נמצאים שגריר ישראל באזרבייג'אן ג'ורג' דיק ושגריר ישראל לשעבר בגואטמלה מתניה כהן.

מנימוקי הועדה לבחירת המצטיינים נכתב על השגריר ג'ורג' דיק, שמקום מושבו בבאקו, כי הוא "אחד השגרירים הפופולריים באזרבייג'אן והצליח למצב עצמו ככוכב ברשתות החברתיות". עוד נכתב כי "רשת הקשרים שרקם ומתחזק, מעלים את נכסיותו עבור יחסי החוץ של ישראל". עוד הוזכר כי במסגרת פעילותו תרם דיק לפתיחת משרדי התיירות והסחר האזרים בישראל, דבר שחיזק את היחסים מול גורמי ממשל בבאקו בדרגים הבכירים ביותר.

עוד מי שזכה להערכה מיוחדת הוא צוות הדרכה של מש"ב שעוסק בקידום קורסים במגוון תחומים ושבמקרה אף מורכב כולו מצוות נשי: אירית סביון וידרגורן, אירית שביט, ענת בן-שטרית, רונית רובבשי, מירב מור וליאת ברון. הצוות הצליח בשנה שעברה, עדיין שנת קורונה, לשלש את מספר המשתלמים שעברו בקורסים השונים, בחו"ל ובארץ, תוך כדי בניית מודל חדשני שאפשר בדיקות קורונה וסרולוגיות על מנת לייעל את הפעילות. עבודתן הוגדרה ככזאת שנעשתה במסירות, מתוך תחושת שליחות עמוקה ולעתים בתנאי אי וודאות גדולים. שימור הפעילות ההדרכתית של מש"ב תרם באופן מעשי לישראל בעבודתה היעילה מול מדינות רבות.

שגריר ישראל לשעבר בגואטמלה מתניה כהן מוזכר כמי שטיפח בתקופתו את היחסים עם המדינה הידידותית לישראל והביא אותם לגבהים חדשים. הודגשה מעורבותו בהעברת שגרירות גואטמלה לירושלים, הרחבת קבוצת הידידות גואטמלה-ישראל למס' חסר תקדים של 84 חברי פרלמנט מתוך 160, אימוץ החלטת האנטישמיות של IHRA ולהכרזה על חיזבאללה כארגון טרור על ידי הפרלמנט. בנוסף הצליח לקבע את 14 במאי כיום הידידות בין שתי המדינות בחוק שאושר ברוב עצום בפרלמנט והביא לקריאת רחובות או כיכרות ביותר מ-34 ערים שונות בשם "ירושלים בירת ישראל".
סמנכ"ל דיפלומטיה ציבורית במשרד החוץ עמנואל נחשון התייחס למצטיינים, "הדיפלומטים האלו הם חוד החנית של יחסי החוץ של מדינת ישראל", הוסיף נחשון, "הם מופת לדיפלומטיה יצירתית, מודרנית וממוקדת שגם מביאה לתוצאות ברורות בשטח".

צילום: דוברות משרד החוץ


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: